Třeba majitel jednoho z olšanských penzionů Květoslav Slavotínek. „Po uzavření farmy jsme zaznamenali obrovský odliv turistů. A nevěřím tomu, že když ji znovu otevřou, turismu to nějak výrazně prospěje. Lidé sem jezdili na akce, které pořádal Bolek Polívka. Ten byl největším lákadlem," myslí si Slavotínek, který musel z apartmánů pro turisty udělat ubytování pro firmy a jejich dělníky.

Podobný názor má i majitel dalšího penzionu v Olšanech Jiří Kaláb. Podle něj by farmě prospělo znovu nést hercovo jméno. „Pokud by navíc fungovala ve stejném duchu jako dřív, určitě by přilákala spoustu návštěvníků a pro nás by to také mohlo být přínosné," řekl Kaláb.

Severočeská správa nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, která je majitelem farmy, vzkazuje, že nyní má zájemce o dlouhodobý nájem a otevření areálu stojí pouze na technických problémech. Signály o tom, že by mohla znovu nést Polívkovo jméno, ale nemá. „Zájemcem je podnik, který má zkušenost s hotelovým provozem a jeho majitel si chce pronajmout hotel. Nicméně nemůže sehnat personál. Jakmile se mu to podaří, nebude problém do měsíce obnovit provoz," sdělil jeden z jednatelů Severočeské správy nemovitostí Jan Hamáček. S jakým podnikem jednají, ale prozradit nechtěl.

Přípravy pro předání podniku nájemci mají brzy začít. V plánu jsou údržbové práce i třeba sekání trávy. „Od doby, co naše firma farmu vlastní, jsme například udělali nové topení, kuchyni nebo venkovní osvětlení. Uvnitř je v takovém stavu, že by s trochou nadsázky stačilo vymést pavouky a hotel je provozuschopný," dodal Hamáček s tím, že nyní areál hlídá pracovník. „A sledují ho i sousedé, takže jsme naštěstí nemuseli řešit třeba rozbitá okna," zmínil.

Že se farmě opět blýská na lepší časy, vítá i vedení obce. Bližší informace o tom, co se v areálu děje, ovšem nemá. „Naposledy nás oslovil insolvenční správce s tím, že dostaneme zaplacenou pohledávku, kterou nám farma dlužila. Pokud se sami nezajímáme, nic se k nám nedostane. Ani když se to týká obecních záležitostí," krčila rameny starostka Olšan Dana Křížová.

Například rok a půl podle jejích slov vesnice čeká na podpis smlouvy ohledně pozemků pod příjezdovou cestou k farmě, která patří podniku a obec o ně má zájem. „Také jsme chtěli okolo cesty od areálu do vesnice vysázet švestky a plánovali jsme, že požádáme o dotaci. Jenže jsme do termínu, kdy měla být žádost podaná, nedostali souhlas majitele farmy. Takže stromy nebudou. Podobný problém řešíme i s tenisovými kurty, které jsou částečně na našich pozemcích," povzdechla si starostka.

Pokud se ale farmu podaří zprovoznit, bude to podle ní jen dobře. To si myslí i obyvatelé vesnice. Třeba Zdeňka Smítalová. „Pokud se opravdu najde někdo, kdo podnik opět otevře, rozhodně to nebude špatné. Navíc v areálu je krásně a výhled od hotelu je nádherný," uvedla žena.