Náměstí se začalo plnit zákazníky krátce po zahájení trhů po deváté hodině ráno. „Lidí je tady poměrně dost a o naše zboží mají zájem. Jezdíme všude možně po republice, takže můžu srovnávat," poznamenala mladá prodejkyně zeleniny Michaela Hašková, jejíž rodina má soukromou farmu na Ostravsku.

Potěšená byla i prodavačka ve stánku s nepřeberným množstvím cukroví pečeného podle receptů z různých koutů republiky Věra Niklová. „Kolegové mě varovali, že od Zlína směrem k jihu jsou nepříliš příjemní lidé. Ale co se týká Vyškova, určitě to tak není. Přesto účast na trzích není taková, jak jsem si představovala," zhodnotila Niklová.

Centrum města se ovšem hemžil lidmi po celou dobu akce. „Je vidět, že zájem z jejich strany je, takže jsme spokojení. Zřejmě šlo o dobrou volbu," neskrývala potěšení mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková. Její slova potvrzovali i zákazníci. „Nakoupila jsem, co jsem potřebovala. Hlavně zeleninu. Určitě je to lepší než třeba o Velikonocích," svěřila se jedna z návštěvnic.