I SE ZÁBAVOU. Do průvodu se tam masky můžou přidat v sobotu od desíti dopoledne. „V tu dobu začneme obcházet náves. Doprovázet nás bude kapela Sobuláci. V osm večer pak odstartuje ostatková zábava, k tanci nebo jen poslechu bude hrát Duo Apeiron. Nebude chybět tombola," zval za hlubočanské dobrovolné hasiče velitel Zbyšek Pěnčík.

Bujaré veselí v sobotu zavládne i v Nových Hvězdlicích, kde se uskuteční Ostatkové slavnosti. Průvod masek vyrazí do ulic stejně jako v Hlubočanech v deset hodin, hrát jim bude Sebranka z Dražovic. Za zvuku kapely Magic Melody se pak bude v místním kulturním domě odehrávat večerní zábava, která začne v osm hodin.

SPORTOVNÍ PLES. Lidé se v sobotu můžou zajít pobavit také do švábenického kulturního domu, kde se ovšem bude odehrávat zábava z poněkud jiného soudku. Půjde o už X. sportovní ples. „Ačkoliv má v názvu slovíčko sportovní, účastníci rozhodně musí dorazit ve společenských šatech. Jde o klasický bál. Večerem bude doprovázet kapela Pantock, která hraje jak dechovky, tak i moderní hudbu. Měli jsme ji pozvanou už loni a osvědčila se," přiblížil předseda švábenických sokolů, kteří ples pořádají, Tomáš Orel s tím, že jde o letošní poslední, který se bude v městysi konat. „Letos jich bylo čtyři až pět," dodal s tím, že začátek je v osm hodin.

Vstupenky sice byly k dostání v předprodeji, podle Orla ale vyprodané nejsou, a budou tak k dispozici i na místě.

SE ZVÍŘÁTKY. Odříkat si, co se týká veselí, nemusejí ani nejmenší obyvatelé regionu. Organizátoři mysleli i na ně a uspořádali o tomto víkendu minimálně dva karnevaly. Jeden z nich se bude odehrávat v neděli v Rousínově v režii Tělovýchovné jednoty Spartak Slavíkovice. Začátek je naplánovaný na dvě hodiny odpoledne. Asi čtyřhodinová zábava se bude odehrávat v tamní sokolovně.

Ve Vyškově zase děti můžou zamířit do Domu dětí a mládeže, kde se v sobotu bude konat Karneval se zvířátky. „Účastníci se můžou těšit na zábavný program, jehož součástí bude promenáda masek, tanec, soutěže a hry a také velmi oblíbené malování na obličej," lákala za organizaci Veronika Osičková s tím, že bál začne o půl třetí a potrvá dvě hodiny.

Se zvířaty, ovšem těmi skutečnými, se pak zájemci můžou seznámit v neděli ve Vážanech nad Litavou. Místní organizace Českého svazu chovatelů zve na prodejní trhy drobného zvířectva a exotů. Začátek je naplánovaný na půl osmou ráno, konec pak na poledne.

DIVADELNÍ KAVÁRNA. Kdo o zvířata nemá zájem a radši by pořádnou dávku kultury, také má o tomto víkendu několik možností. Příznivci divadla by v neděli měli zamířit do Slavkova u Brna, konkrétně na tamní faru, kde se od čtyř odpoledne bude konat druhá Divadelní kavárna. Jejím tématem bude dramatizace Čapkovy povídky Muž, který nemohl spát. Divákům se představí herci Radim Kachlíř a Adam Šimoník.

Do sálu se vejde padesát diváků, kteří si představení můžou vychutnat při kávě nebo čaji a následně o něm i diskutovat. Vstup je volný.

NA AUTÍČKA. Otevřené bude, tak jako každou neděli, Muzeum Vyškovska. Zatímco většina výstav bývá určená spíš dospělým, na tu s názvem Autíčka pro malé i velké kluky, kterou na konci loňského roku hostily Bučovice, rozhodně budou chtít vyrazit i děti. Otevřeno bude od dvou do čtyř odpoledne.

Pracovníci zároveň lákají na doprovodný program k této výstavě, který připravili na úterý. Jmenuje se Za autíčky do muzea a účastníci si v doprovodu lektorky nejen prohlédnou výstavu, ale vyzkouší si i různé interaktivní prvky.