Podle starosty města Radovana Válka jde o dlouhodobý problém. „Táhne se snad už od roku 2004. Neustále o něm diskutujeme, ale bohužel nemáme peníze na projekt ani realizaci. Navíc i rozsah případných prací na opravách parkovacích ploch je na delší diskuzi. Museli bychom zvážit, jestli opravovat postupně, nebo jednorázově," přemítal Válek. Bouda však upozornil, že současný stav plochy nemusel být tak závažný.

Chtěli svépomocí

Zjistil, že obyvatelé z okolí kdysi navrhovali, že si zpevnění povrchu zajistí sami. „Ale to jim město zamítlo. Dokonce jim prý bylo řečené, že by si pozemek museli vykoupit. Myslím, že když už se domluví, že udělají něco, co pomůže k utěšení situace, tak bychom se k nim neměli stavět zády," podotkl zastupitel.

Válek by prý proti odkupu pozemku nic nenamítal. Má však špatné zkušenosti. „Jednali jsme s obyvateli jiného dvorního traktu v Sokolovské ulici. Trvalo to rok a půl. Jakmile bylo vše nachystané tak, že jsme materiál mohli dát na schválení zastupitelům, lidé se už nepřihlásili," připomněl bučovický starosta.

Jak ale Bouda zmínil, jde mu zejména o aktuální řešení dané situace. „Určitě nepředpokládám, že na místo okamžitě najede firma, která postaví nové cesty a plochu vyasfaltuje. Spíš se přimlouvám za to, aby, až nám zbude štěrk nebo dlažba z jiných akcí, byly použité právě tam," dodal Bouda. Místostarosta města Jiří Horák přislíbil, že věc zadá technickým službám. „Aby řešily alespoň akutní situaci," zareagoval Horák.