Od té doby, co vyškovský Music Shock padl, uplynul už skoro rok, a lidé nemají zpět ani peníze za lístky, ani neví, jak to tenkrát vlastně všechno bylo a kdo je za debakl festivalu odpovědný. Policie totiž zatím mlčí, přestože mnoho lidí podalo hned po zrušení festivalu na pořadatele trestní oznámení.

O peníze za lístky přišel například i Jiří Kubíček z Drnovic. „Kupoval jsem čtyři lístky, přišel jsem tak o téměř tři a půl tisíce korun a dosud nevím vůbec nic o tom, jak se ten případ vyvíjí. Trestní oznámení jsme podávali spolu s kamarády už na podzim, policie nám slibovala, že do tří měsíců nás bude informovat, ale nikdo se neozval,“ postěžoval si Kubíček.

Také Jiřina Jedličková z Drnovic je z celé akce zklamaná. „Byl to ohromný šok, když jsme zjistili, že se festival ruší. Hned druhý den jsem se přes Facebook zapojila do diskuze, ale bylo to k ničemu, šlo tam jen o házení špíny z jednatele na majitele a naopak,“ řekla Jedličková.

Podala proto spolu s Kubíčkem a dalšími lidmi podnět na státní zastupitelství. „Osobně jsem zkusila napsat ještě manažerce festivalu Pavlíně Hanákové. Ta mi odpověděla, že policie to řeší, a to bylo všechno. Peníze jsou podle mě už v nenávratnu,“ podotkla Jedličková.

Policie zatím celý případ stále prošetřuje. „Šetří to oddělení hospodářské kriminality ve Vyškově. Je tam podezření na trestný čin podvodu, ale zatím je to ve stadiu prověřování. Musí se totiž prokázat, že šlo o úmysl lidi podvést, sebrat peníze a akci vůbec nepořádat,“ upozornila mluvčí vyškovské policie Alice Navrátilová.

Lidi podle ní policie písemně vyrozumí, až kriminalisté stadium prověřování ukončí. „Pak buď začne trestní stíhání, nebo se případ z důvodu neprokázání úmyslu podvodu odloží. Myslím si, že už to nebude trvat dlouho, řádově odhaduji tak do měsíce,“ dodala Navrátilová.

Jak celý případ dopadne, neví ani bývalý manažerka festivalu Pavlína Hanáková, která po krachu celé akce podala na spolupořadatele trestní oznámení. „Trestní oznámení, které jsem podávala já, policie odložila. Druhé trestní oznámení, které podalo státní zastupitelství, podle mých informací stále policie řeší. Myslím si, že státní zastupitelství podalo podnět k prošetření právě na základě hromadných stížností lidí,“ uvedla Hanáková.

Dodala, že téma zmařeného festivalu lidi stále zajímá. „Je stále velmi živé, zvláště v kruzích hudebníků. Lidé, se kterými se potkávám, se stále zajímají o osud této události. Nemohu a nechci spekulovat o odvaze případných organizátorů jiných kulturních a hudebních akcí. Ale myslím si, že se téměř všichni shodneme na tom, že je velká škoda, že se takový projekt v našem městě už konat nebude,“ doplnila Hanáková.

Dašího z pořadatelů, Jiřího Trepeše, se vyškovskému deníku Rovnosti nepodařilo zkontaktovat. Druhý ročník hudebního festivalu na vyškovském letišti měl loni do okresního města přitáhnout takové hvězdy, jako je skupina Kryštof, No Name nebo Imodium. Lístek stál přes osm set korun, v předprodeji si ho koupily stovky lidí, kteří se však slibovaného srpnového vystoupení nedočkali. V červnu totiž organizátoři festivalu ohlásili jeho zrušení, údajně kvůli organizačním a ekonomickým problémům.

Čtěte také: Šok pro fanoušky: Music shock padl