„S výsledkem panuje všeobecná spokojenost. Sám jsem to ověřil, když jsem obcházel jednotlivá stanoviště. Dorazilo více než dvanáct set dětí,“ potvrdil předseda okresního sdružení České unie sportu Jiří Moudrý.

Na pilotní akci se podílí také Komise pro sport a město. „Že je první ročník skvělý, o tom není pochyb. Viděla jsem nadšení v očích dětí a slyšela pochvaly ze strany jejich učitelů. Hlavním cílem tohoto projektu je naučit děti a mládež kvalitně a aktivně trávit svůj volný čas, tedy sportem. To je důležité nejen pro fyzickou kondici, ale i psychickou pohodu,“ komentovala vyškovská místostarostka Karin Šulcová.

Na festival vyrazila také. „Všichni trenéři našich sportovních klubů byli znamenitě připraveni na takový počet dětí a já jim za to velmi děkuji. Věřím, že se tato skvělá akce stane tradicí a za rok se opět ve Smetanových sadech potkáme,“ dodala Šulcová.

Pro je i Moudrý, i když další opakování závisí na dohodě. „Nápad přišel po vzoru mnoha jiných měst už zhruba před třemi lety, ovšem situace s pandemií plány zhatila. Nyní jsme se k myšlence vrátili. Pozvání do projektu obdržely všechny sportovní kluby a oddíly Vyškova,“ vysvětlil předseda Komise pro sport David Mach.

Na jednom ze stanovišť trávil celý den také Martin Kovář z JIMI RC Vyškov, který zájemcům zprostředkoval kouzlo rugby. „Akce se dle mého názoru zdařila. Počasí bylo hodně slunečné, takže celý den byl velice náročný. Po organizační stránce se ale vše povedlo, děti si vyzkoušely mnoho sportů,“ potvrdil ragbyový kapitán.

Dopady se podle něj ještě naplno projeví. „Uvidíme teprve na podzim, který sport se účastníkům zalíbil nejvíce a v jakém sportovním oddíle skončí. Hlavní záměr akce je splněný a doufejme, že bude pokračovat i příští rok,“ uzavřel Kovář.

Na akci se podílely bezmála dvě desítky sportovních klubů a spolků. „Za fungování naší komise v aktuálním složení jsme několikrát narazili na fakt, jako kdyby některé kluby vzájemně soupeřily. Na festivalu jsou ovšem na stejné lodi, vlastně coby spolupořadatelé, s cílem pobavit a oslovit sportem nejen děti,“ dodal Mach.