Už v dopoledních hodinách zaplní náměstí a přilehlé ulice místní spolky a organizace, které dostaly prostor a připraví pro příchozí nejrůznější činnosti a zábavné úkoly.

Program Festivalu uprostřed města 2024 ve Vyškově.Program Festivalu uprostřed města 2024 ve Vyškově. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: Město Vyškov

„Děti si budou moci vyzkoušet opičí dráhy, různé soutěže, taneční battle nebo si s basketbalisty zaházet na koš. Přichystaný bude i žonglérský workshop. V infocentru pak bude pokračovat až do šestnácti hodin výtvarná dílnička zaměřená na malování putovních kamínků,“ přiblížila vedoucí Turistického informačního centra Michaela Štěrbová.

K programu pro děti doplnila, že odpoledne se nejmladší publikum může těšit na hlavním pódiu na zábavnou balonkovou show vyškovské animátorky Jitka baví děti.

Ilustrační foto.
Samosběry jahod na Vyškovsku začínají. Podívejte se, kam za nimi vyrazit

„Letošní novinkou bude i pojízdná laboratoř brněnského Vida! science centra a jejich vědecká show přímo na pódiu. Samozřejmostí bude i otevřená vyhlídka na radniční věži od desíti do šestnácti hodin. Do festivalového dění se zapojí i MAS Vyškovsko, Maják Vyškov, Základní umělecká škola Vyškov i ZOO Park a Hvězdárna Vyškov,“ informovali zástupci vyškovské radnice v tiskové zprávě.

Hlavním tahákem bude Lake Malawi

Koncertní část programu odstartuje kapela Romstar Vyškov. Její největší a nejznámější hit Kde jsi včera bol má na YouTube už třináct milionů zhlédnutí.

Zdroj: Youtube

„Dalším festivalovým interpretem budou anglicky zpívající indie rockeři The Silver Spoons, kteří se na české scéně pohybují od roku 2013 a jejichž nápaditá hudba překvapí nejednoho diváka,“ upozornila ředitelka Městského kulturního střediska Viera Maňásková.

Zdroj: Youtube

Největším lákadlem festivalu však bude třinecká skupina Lake Malawi s frontmanem Albertem Černým, který se proslavil už se svou první kapelou Charlie Straight. Vystoupí od tři čtvrtě na devět večer.

Zdroj: Youtube

Před pěti lety se Lake Malawi s písní Friend of a friend dokonce zúčastnili i známe Eurovision Song Contest v Tel Avivu. „Po skončení koncertu bude festival pokračovat až do půlnoci pohodovou after party s DJ v Dobrovského ulici,“ dodala Maňásková.