Moctezuma na Vyškovsku představí své umělecké dílo "Železnice" jako Don Ferro Ferrocarrilero. Během dřívějšího vystoupení živé sochy uvnitř stanice metra Bellas Artes v Mexico City takto vzdával poctu lidem, kteří vytvořili a postavili železniční tratě v jeho zemi.

Zdroj: Youtube

Na festival se však chystá řada dalších zahraničních umělců. „Do soutěže o nejlepší bodyart se letos přihlásili i přední evropští tvůrci jako například polský vizuální umělec a mnohonásobný vítěz mezinárodních šampionátů Marian Folga nebo italská šampionka Daniela Zanini. V zámeckém parku se mohou návštěvníci setkat s třiceti živými sochami a patnácti bodyartisty,“ shrnula před akcí mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Zdroj: Youtube

I v letošním roce vznikl festival ve spolupráci s uměleckým seskupením skupiny živých soch Sinela. Jeho zakladatelkou je Zdeňka Rylka Dovályová a principálem Rostislav Rylka. Oba se v sobotu zapojí také.

Přehlídka živých soch a bodyartu je fascinující podívanou znázorňující, kam až je lidská představivost schopna posouvat hranice tvořivosti a umění. Máme velkou radost, že se tato událost opět vrací do našeho fracouzsko-anglického parku, který je pro ni jako stvořený,“ komentovala ředitelka zámku Slavkov-Austerlitz Eva Kellner Fialová.

Zámecký park bude v sobotu kvůli akci veřejnosti uzavřen. Vstup bude umožněn od čtrnácti hodin pouze s platnou vstupenkou na Festival živých soch.

Mapa parkování pro návštěvníky festivalu. Pro zvětšení rozklikněte.Mapa parkování pro návštěvníky festivalu. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: se souhlasem pořadatelů akce

„Pokladny se vstupenkami na akci najdete na nádvoří, tři tam budou otevřeny od třinácti hodin. Čtvrtá, z ulice Zámecká, bude otevřena až od čtrnácti hodin. Na pokladnách je možno platit pouze hotově,“ upozornila Slámová.

Platba kartou nebo v eurech bude možná v Turistickém informačním centru, kde zájemci vstupenky zakoupí již od devíti hodin ráno. Kolem zámku budou rovněž umístěny QR kódy, jejichž prostřednictvím mohou lidé zakoupit vstupenku elektronicky.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O FESTIVALU ŽIVÝCH SOCH A BODYARTU VE SLAVKOVĚ:

Termín: sobota 25. 5. 2024, v čase 14:00 – 18:00

Základní vstupné za osobu: 200 Kč / 8 EUR

Snížené vstupné: 150 Kč

Děti do 3 let a ZTP: zdarma

Program:

  • 14:00 – 17:45: Bodyart /malba na tělo/ v horní části zámeckého parku
  • 14:00 – 15:30 a 16:15 – 17:45: Živé sochy ve spodní části zámeckého parku
  • 15:30 – 16:15: kapela The Shookies – hlavní podium
  • 14:00 – 18:00: Food zona, dětská zona, fotosoutěž, soutěže pro návštěvníky
  • 18:00: vyhlášení jednotlivých soutěží - podium: nejlepší živá socha, nejlepší bodyart a divácká soutěž