Bezva Fest putuje po celé republice. Ve Slavkově u Brna se zastaví už čtvrtého května. „Malí i velcí návštěvníci se letos mohou těšit na Slzu, Karol a Kvído, Míšu Růžičkovou, Bibibum, Matěje Plška, Michala Horáka i Adélu Zouharovou. Vystoupí také známí influenceři a youtubeři jako jsou Tary, Porty a Lea," popsala za pořadatele festivalu Adéla Marková.

Zdroj: Youtube

Je to rodinný festival, který se koná v areálu zámecké zahrady. „Návštěvníci mají v ceně vstupenky třicítku atrakcí včetně nejdelší nafukovací překážkové dráhy u nás, deseti tematických zón pro celou rodinu, minizoo či kuriózní závody batolat a maminek s kočárky," nastínila Marková. Vstupné je šest set korun.

Rockový den si mohou návštěvníci užít v pátek sedmého června od tří odpoledne ve Vyškově. Rock in Vyškov na místním fotbalovém stadionu představí opět Tublatanku, Harlej a Horkýže Slíže. Sestavu doplní Alkehol a Trautenberk. Vstupné zde začíná od osmi set devadesáti korun.

Zdroj: Youtube

Hned následující den přiláká zájemce na stejné místo další velká hudební akce, která začne taktéž od patnácti hodin. Osmého června na stadionu zahraje pro Vyškov mimo jiné i skupina Kryštof. Vrátí se tak po třech letech.

„Poprvé kapela zahrála pro Vyškov třetího září 2021. Na den přesně o rok později se ve Smetanových sadech představila kromě jiných skupina Mirai. Tentokrát padlo rozhodnutí už na červen. Kromě oblíbených Kryštofů se fanoušci můžou těšit i na legendární Olympic s frontmanem Petrem Jandou a slovenské bratry No Name,“ vyjmenoval vyškovský starosta Karel Jurka.

Vystupující pak ještě doplní folk-popový zpěvák Voxel nebo sourozenecká popová skupina YesBrothers. Ceny vstupného začínají od sedmi set devadesáti korun. Vstupenky jsou online k zakoupení ZDE.

PŘIPOMEŇTE SI, JAK VYPADAL LOŇSKÝ KONCERT KAPELY KRYŠTOF VE SLAVKOVĚ:

Zdroj: Miroslav Hrazdil

Stadion se má u obou vyškovských akcí otevírat už ve čtrnáct hodin, o hodinu později vystoupí první skupiny.

Teprve podruhé se přitom účastníci sejdou u renesančního zámku v Bučovicích na festivalu Litava Park. Čtyřiadvacátého až pětadvacátého května vystoupí například Mig 21, Wohnout, Vlasta Redl nebo Janek Ledecký.

Zdroj: Youtube

Ceny vstupenek pro dospělé dosahují v dubnu již ve třetí vlně prodeje na víc jak tisíc korunu za oba dny dohromady. Pokud chce zájemce pouze na jeden festivalový den, platí o tři sta nebo čtyři sta méně.

Tentokrát v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna se přitom v sobotu třináctého července uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Slavkov Žije. Mezi oznámené kapely patří Morčata na útěku, Denoi, Žoči Voči a Vojtaano.

Základní vstupné tady již ve třetí vlně stojí 539 korun. Děti do devíti let však mají vstup zdarma.

Výběr největších festivalů na Vyškovsku

  • 4. května - Bezva Fest ve Slavkově u Brna - vstupné 599 korun
  • 24. - 25- května - Litava Park v Bučovicích - dvoudenní vstupné v předprodeji za 1050 korun, páteční 650 korun, sobotní 750 korun
  • 7. června - Rock in Vyškov - vstupné od 890 korun
  • 8. června - Kryštof hraje pro Vyškov II - vstupné od 790 korun
  • 13. července - Slavkov Žije - vstupné od 539 korun

Brno láká na Majálesy i na festival Pop Messe

Sezónu letních festivalů v Brně tradičně zahajují Majálesy. I letos se budou pořádat hned dva, Brněnský a Studentský.

Brněnský Majáles přivítá tento rok návštěvníky na výstaviště jedenáctého května. Vystoupí zde například Ewa Farna, Mirai, Vypsaná Fixa či Jaroslav Uhlíř.

Hvězdná jména lákají k návštěvě festivalu i mimobrněnské. Například Anna Doležalová se nejvíce těší na Calina a Viktora. „Byla jsem na ně v O2 aréně minulý rok, takže když jsem viděla, že budou i na Majálesu, už jsem se nemohla dočkat. Ale určitě jsou tam i další super interpreti, na které se těším, třeba Kontrafakt a Ben Cristovao," pochvalovala si žena.

Zdroj: Youtube

Přestože pořadatelé Brněnského Majálesu již hlásili vyprodáno, spustili na webu prodej dalších vstupenek. „Poprvé na Výstavišti bez souběhu akcí, navíc přidáváme dva velké pavilony se zázemím pro pohodlné usazení tisíců návštěvníků. Díky tomu přidáváme poslední vlnu," avizují. Za běžnou vstupenku zde dospělý návštěvník zaplatí devět set korun.

O týden později v pátek pozvou návštěvníky pořadatelé Studentského Majálesu do areálu Hněvkovského. Za vstupné dvě stě korun v předprodeji si budou moct lidé poslechnout například kapely Poletíme?, Morčata na útěku, rappera Michajlova či zpěvačku Pam Rabbit, která se stala Sólovou interpretkou v Cenách Anděl 2023.

Nová křižovatka i záložní ranvej pro stíhačky. Silničáři u Vyškova opravují D46.
Nová křižovatka i záložní ranvej pro stíhačky. Silničáři u Vyškova opravují D46

Řadu novinek letos chystají pořadatelé brněnského festivalu Pop Messe, který se uskuteční poslední víkend v červenci.

„Mezi ty největší rozhodně patří rozšíření festivalu na tři dny a přesun na brněnské výstaviště, konkrétně na legendární Velodrom a jeho blízké okolí," přiblížil vedoucí marketingu festivalu Tomáš Pokorný.

Na Pop Messe letos vystoupí například britští Sleaford Mods, islandští Gus Gus či brněnská Mucha.

První ročník festivalu se konal před třemi lety v prostoru chátrajícího, ale kultovního fotbalového stadionu Za Lužánkami.

„Zpětná vazba od návštěvníků z minulých let nám prozrazuje, že na Pop Messe je zkrátka dobře. Můžete u nás potkat dvacátníky, šedesátníky, ale i rodiny s dětmi. Všechny spojuje zájem o neotřelou a neokoukanou kulturu i přirozená zvídavost," dodal Pokorný. Vstupenky si zde mohou zájemci zakoupit na všechny tři dny, ale i jednotlivě.

Rockeři zamíří v září na výstaviště

V srpnu se mohou milovníci letních festivalů těšit na Hrady CZ, které se letos představí již po devatenácté. Na Veveří dorazí například Jelen, Lucie, Visací zámek, Mig 21, Mirai či Daniel Landa.

V předprodeji do konce května zakoupí návštěvníci vstupenky na pátek a sobotu za sedmnáct set, v červnu nebo v červenci pak vždy o sto korun dráž.

Jednodenní chirurgie - operace břišní kýly laparoskopicky.
Jednodenní chirurgie ve Vyškově. Pacienti se do čtyřiadvaceti hodin vrátí domů

Rockeři, kterým by bylo smutno za festivalovou sezónou, budou mít v pátek třináctého záři možnost si pod širým nebem poslechnout například Argemu, Horkýže Slíže, Harlej či Tublatanku.

Vstupné na Rock in Brno na brněnském výstavišti začíná na osmi set korunách.

Výběr největších festivalů v Brně

  • 11. května - Brněnský Majáles - vstupné 899 korun
  • 17. května - Studentský Majáles - vstupné v předprodeji 199 korun
  • 25. - 27. července - Pop Messe - třídenní vstupné 2 200 korun, jednodenní vstupné 1 500 korun
  • 9. - 10. srpna - Hrady CZ na Veveří - dvoudenní vstupné v předprodeji do konce května 1 700 korun, páteční 900 korun, sobotní 1 000 korun
  • 13. září - Rock in Brno - vstupné od 790 korun