„Vánoční večírek jsme nejdříve plánovali, ale nakonec jsme ho museli zrušit. Důvodem je samozřejmě šetření,“ potvrdila personalistka vyškovské firmy Hestego Svatava Rysová. Dodala, že z tohoto důvodu se nepočítá ani s drobnými dárky pro zaměstnance .
Utahování opasků potvrdily i jiné podniky v regionu.

Jinde se domlouvají zaměstnanci a pořádají soukromá posezení ve své vlastní režii.
„Vím, že to takhle funguje, vyloženě firemní večírek u nás totiž neprobíhá,“ řekla personalistka firmy Magnum Parket z Vyškova Jarmila Hloušková. Lidé ale mnohdy takové řešení vítají.

„Přijde mi to mnohem lepší. Je tam osobnější atmosféra, lidé se odvážou. Jen to jde bohužel z jejich vlastní kapsy. Co já vím, tak na firemní večírky zaměstnanci ani nechodí, spíš je zajímají prémie,“ řekl pracovník menšího výrobního podniku ve Vyškově Pavel Kovář.
Ani státní zaměstnanci si letos na oficiálním vánočním setkání nepřipijí.

„To víte, šetří se všude. Večírky v minulých letech probíhaly, letos ale bohužel ne. Vedení radnice se na začátku příštího roku setká s jednotlivými zaměstnanci, poděkuje jim za práci a popřeje vše nejlepší do Nového roku,“ uvedla mluvčí Městského úřadu ve Vyškově Dana Bednářová.
Najdou se ale i podniky, které umožní zaměstnancům předvánoční čas oslavit v pracovním kolektivu.

„Vánoční večírky se konají a letos se nic nemění. Zaměstnanci už dostali pozvánky,“ svěřila se personalistka firmy Bioveta z Ivanovic na Hané Jana Regálová.

Michal Kočí