Dlouhodobě takové problémy řeší například vedení vyškovského závodu firmy Hestego. „S nedostatkem kvalifikovaných strojařů máme stejné problémy jako asi všechny strojírenské firmy v České republice. Aktuálně nám chybí dvacet kvalifikovaných pracovníků a deset nekvalifikovaných,“ informovala personální ředitelka společnosti Eva Vavrouchová.

Podle jejích slov firma hledá vyškolené zaměstnance po celém světě, snaží se spolupracovat i se středními školami. „Studentům strojírenských oborů nabízíme absolvování odborných praxí, o prázdninách brigády a pokud mají zájem, mohou u nás bezprostředně po skončení studia nastoupit,“ dodala Vavrouchová.

Upřesnila, že Hestego spolupracuje se střední odbornou školou a středním odborným učilištěm v Sochorově ulici ve Vyškově a s průmyslovkou v Jedovnicích na Blanensku.

Že je o žáky nejen strojírenských oborů velký zájem, potvrdil ředitel školy v Sochorově ulici Petr Hájek. „Není prakticky týdne, aby nepřišel zástupce nějaké společnosti a nenabízel nám spolupráci. Zájem studentů o strojírenský obor také v posledních letech roste,“ oznámil Hájek.

Ředitel střední průmyslové školy v Jedovnicích Miloš Šebela si spolupráci se zaměstnavateli chválí. „Pokud chtějí naše studenty třeba na školní praxi, vždy přistoupí na naše podmínky. Některým studentům nabízí i dlouhodobé brigády a po skončení školy hned zaměstnání, protože kvalitních lidí mají nedostatek,“ okomentoval Šebela.

Podle ředitele vyškovské okresní hospodářské komory Jiřího Pinkase je dohoda se školami pro firmy jedna z mála možností, jak na nedostatek lidí reagovat. „Na úřadu práce je pro ně malý výběr. Nezaměstnanost je nízká. Když je bez práce kolem šestnácti set lidí, tak už není kde brát,“ přiblížil situaci Pinkas.

Dlouhodobě je podle něj největší poptávka po manipulačních dělnících, strojařích nebo pracovnících na CNC strojích.

Schopní a proškolení lidé chybí podle vedoucí kanceláře blanenské okresní hospodářské komory Renaty Trávníkové i v závodech na Blanensku. „Firmy se zapojují do různých projektů, které se zaměřují na rekvalifikaci různých problémových skupin. Ale na úřadě práce už není z koho vybírat. Velké firmy proto spolupracují se školami,“ řekla Trávníková.

Někteří zaměstnanci velkých společností vidí příčinu problémů i na straně výrobců. „Pracoval jsem deset let v jedné firmě ve Vyškově, ale špatně platili, tak jsem odešel jinam. Nevážili si toho, že jsem tam dlouho a umím toho dost. Kdyby přidali peníze, bylo by i víc lidí,“ je přesvědčený například Marek Sedláček.

Počty volných míst
BLANENSKO
• míra nezaměstnanosti: 3,2 %
• počet volných míst na 1 uchazeče: 2
• profese, o které mají firmy největší zájem: operátor výroby, skladový dělník, zámečník, mechanik, obsluha CNC strojů, elektrikář
 
VYŠKOVSKO
• míra nezaměstnanosti: 2,8 %
• počet volných míst na 1 uchazeče: 1,5
• profese, o které mají firmy největší zájem: zámečník, manipulační dělník, strojař, svářeč, obsluha CNC strojů, mechanik
Zdroj: úřad práce


ALENA GRYCOVÁ
HR MANAŽERKA HANA WILLIAMS MUSILOVÁ:
Používáme videa, je třeba být kreativní
Slavkov u Brna – Pokud bude firma prosperovat, pocítí to na mzdách i naši zaměstnanci, tvrdí HR manažerka firmy Liko-S ze Slavkova u Brna na Vyškovsku Hana Williams Musilová. Najít kvalifikované zaměstnance je nyní totiž podle ní mnohem složitější než dřív. „Jako personalisté se musíme zamyslet, kde je najít a jak je do firmy přitáhnout,“ vysvětluje.
Jak takové zamyšlení vypadá v praxi?
Musíme být mnohem kreativnější v náborových kampaních. Už nestačí zveřejnit inzerát ve stylu nabízíme a požadujeme. Musí být atraktivní, využíváme proto sociální sítě, fotografie, videa.
Kolik pozic je u vás nyní neobsazených?
Mění se to, ale momentálně deset až patnáct.
Setkali jste se s přetahováním pracovníků?
Ano. Víme, že naši zaměstnanci dostávají nabídky od jiných firem. Ale my lidi nekrademe.
Nejsou i přes nedostatek lidí na trhu práce nabízené platy příliš nízké?
Lidé mají vyšší požadavky. Často slyšíme odkazy na průměrné mzdy. Prá-ce zaměstnanců si vážíme a když se firmě daří, rádi se s nimi o zisk podělíme. I proto, aby zůstali.