„Kdyby se ve Slavkově vybudovalo nějaké workoutové hřiště, určitě bych ho využíval. Mladí lidé se chodívají protahovat na ribstoly a hrazdu, které se nacházejí v areálu stadionu mezi tenisovými a nohejbalovými kurty. Cvičit se na tom sice dá docela bez problému, ale něco lepšího by rozhodně nebylo k zahození," myslí si Slavkovan Pavel Slezák.

Zprávy o tom, že by město něco takového plánovalo, však nemá. „Vím, že někteří moji kamarádi vyvíjeli aktivitu k vybudování skateparku, ale i ten je zatím ve hvězdách, takže nějaké další sportoviště asi není v tuto chvíli úplně na pořadu dne," posteskl si Slezák.

To potvrdil i slavkovský místostarosta Jiří Doležel. „Jednu dobu jsme sice plány na vybudování venkovního fitness měli, ale nakonec jsme usoudili, že zájem o něj by nebyl tak velký. Takže jsme ho odsunuli na neurčito," řekl Doležel.

Nic podobného zatím neplánují ani v Bučovicích. „V současné chvíli je naší prioritou vystavět v každé městské části klasická dětská hřiště. Tento rok chceme vybudovat dokonce hned dvě, takže venkovní fitness nyní neplánujeme," potvrdil bučovický místostarosta Jiří Horák.

V těchto dnech je to přibližně rok, co sportoviště tohoto typu vyrostlo u Základní školy Tyršova ve Vyškově. „Lidé si můžou zacvičit na čtyřech strojích, které jsou volně přístupné. Jedná se třeba o šlapadlo pro posilování pasu a svalů na nohou nebo třeba stroj na posilování břišních a zádových svalů," uvedla vyškovská mluvčí Petra Bezdomníková.

Kromě něj Vyškované najdou podobné stroje na cvičení už bezmála tři roky na sídlišti Osvobození, kam byly umístěné v rámci celkové revitalizace lokality. „Že město něco takového vybudovalo, rozhodně oceňuji. Pro mnoho lidí je rozhodně příjemnější cvičit venku," svěřila se Martina Vrtílková z Vyškova.

JAN JURÁK