Florbalový víkend patřil, co se týče zastoupení Vyškovska, jen krajskému přeboru. Ligisté odpočívali a výkonnostně horší celky okresu zabojovaly o vylepšení své aktuální pozice v jednotlivých divizích.

V té označené písmenem B začal na podzim rousínovský benjamínek své tažení mistrovskými soutěžemi úctyhodně. Po sérii výher ale přišel mírný útlum. „My to tak nebereme, stojíme pevně nohama na zemi. Hrajeme první sezonu, sbíráme poznatky, třeba ne každý povrch je jak u nás v hale. Prostě se učíme," připomněl hrající šéf Jakub Němec.

A ze sobotního dne stráveného ve Valticích si se spoluhráči odvezl dost nových zkušeností. Například to, že obě utkání hráli proti domácím. Po Valticích totiž nastoupili proti Mikulovu, který turnaj pořádal.

A také to, že dosáhli shodně na remízy, popořadě 2:2 a 4:4. „Ten druhý zápas mrzí víc, tam jsme je přestříleli, jen jsme měli smůlu v zakončení. Nejsme nespokojeni, ale z hlediska výkonu jsme si zasloužili aspoň jednou vyhrát," podotkl Němec. V tabulce zůstali třetí čtyři body za konkurentem ze Slavkova.

A ivanovičtí kolegové z oddílové rezervy, ti mají za sebou další dva boje divize A. V prvním nedali šanci brněnským Eagles v poměru 7:3, následně ale museli rozdýchat pořádný výprask od Hodonína, který sokoly deklasoval 10:2. Nicméně v desetičlenném pořadí je z toho posun na šestou příčku.

Krajský přebor

Divize A

Sokol Ivanovice na Hané B – Eagles Brno 7:3, Slovácko-Sokol Hodonín – Ivanovice B 10:2.

Divize B

Framoz Rousínov – FBC Valtice 2:2, FRC Mikulov – Rousínov 4:4.