U Vlasty Redla v Tramtárii, jak uvádí zpěvák na svých webových stránkách, jinak ale v Kobeřicích u Brna. Přesně tam se odehrával už čtrnáctý ročník fotbalové soutěže o pohár Na famotě UEFA, který tento umělec pořádá spolu se svými kamarády jen tak pro zábavu.

Hosty tohoto významného kobeřického rodáka byli Naďa Urbánková s Bokomarou, Lucie Redlová s kapelou, Láďa Zítek nebo také Slávek Janoušek, kteří pak celý večer hráli a zpívali sobě i divákům pro radost.

Hned na rozjezd si umělci zahráli s místními fotbal. Utkání skončilo nerozhodně sedm ku sedmi a hráči kopali penalty. Na ty vyhráli zpěváci tři ku dvěma.

„Jsem rád, že jsem hřiště přeběhl tam a zpátky. A že jsem mač vůbec dohrál. Ani nevím, jak to skončilo. Ale zahrál jsem si výborně,“ říká krátce po zápase zpěvák Slávek Janoušek.

Protihráči, ačkoliv prohráli, si průběh i závěr hry také pochvalovali. „Hraju každoročně. Vždycky je to tady perfektní. A výsledek? Vždyť je to jedno, jde o přátelský zápas,“ svěřuje se s úsměvem Antonín Piták.

I diváci si utkání pořádně užili. Pokřikovali, fandili, jen nebylo jasné komu. Jenomže v tomto případě se prý na výhru nehraje. „Skoro vždycky zápas končí nerozhodně. Vypadá to, jako by bylo všechno předem domluvené. Ale není. To je na tom skvělé. Všechno je tady podařené,“ pochvaluje si například Viktor Svoboda.

Jenom kobeřický místostarosta Roman Hanák byl prohrou domácích mírně zklamaný. „Fandil jsem jim. Škoda, že nevyhráli,“ lituje místostarosta. Ale koncert snad jeho náladu zlepší. „Těším se hlavně na Vlastu Redla a Ivana Hlase, jestli přijede,“ svěřuje se Hanák.

Jenomže Ivan Hlas k jeho dalšímu zklamání nepřijel. Prý odvolal účast na poslední chvíli. Zato si účastníci poslechli asi hodinový koncert Lucky Redlové, za který sklidila obrovský potlesk.

A v té době už také začalo na stolech vonět grilované maso, které lidé zapíjeli pivem a nálada se čím dál víc zlepšovala. Občas vůně přilákala nějakého čtyřnohého miláčka, kterého návštěvníci se smíchem odháněli.

Krátce po fotbalovém zápase přijela Naďa Urbánková. Vypadalo to, že ji někdo přilepil na sedadlo auta, protože v něm proseděla hodně dlouhou dobu. „Zajímalo by mě, proč tam tak sedí. Vypadá to divně. Všichni umělci tady pobíhají,“ dumá Ivan Němec.

Pak nastoupil na podium s kytarou v ruce a harmonikou u úst Láďa Zítek. Zpíval o mouše, která si sedne kamkoliv, o politice, o tom, jak mu žena zakazovala chodit do hospody.

A lidé tleskali. Ti, kteří přijeli na festival poprvé, nešetřili slovy chvály. „Je to tady perfektní. Jezdíme sem vždycky v zimě, takže jsme si mysleli, že to tu bude úžasné. Pořádně nevím, kdo tady má zpívat, ale nevadí,“ chválí zase Zuzana Šťastná.

Příští rok bude jubilejní, patnáctý. Jak bude probíhat? „Určitě to bude velká sláva. Ale vždycky to pořádá Vlasta Redl, my jen pomáháme, jak to jde. Takže se necháme překvapit,“ naznačuje kobeřický starosta a zároveň rozhodčí zápasu Milan Piták.