Vyškov se k nim minimálně letos nezařadí. „Musím se přiznat, že jsme o tom dosud ani příliš neuvažovali. Hlavním důvodem jsou samozřejmě peníze, podobná akce by totiž byla dost drahá," vysvětlil vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Do budoucna ale tuto možnost úplně nevyloučil. „Organizačně bychom veřejné projekce ve spolupráci s Městským kulturním střediskem zřejmě zvládli. Jsem si jistý, že lidé by se na náměstí podívat přišli," podotkl Kolařík.

Důvody ovšem nespočívají jen ve vysokých nákladech. „Pro podobnou událost nemáme odpovídající technické vybavení, chybí nám například dostatečně kvalitní dataprojektor," prohlásil ředitel Městského kulturního střediska Luboš Kadlec.

Centry hromadného fandění tak budou opět restaurace. „Čekáme o něco vyšší návštěvnost, protože u nás můžou hosté sledovat fotbal na velkém plátně. Lákadlem budou samozřejmě zápasy českého týmu, ale zájem by měl být o celý šampionát," předpokládá například Andrea Křížová ze Sport Baru na vyškovském náměstí.

Jinde však dopad mistrovství na chod restaurace nepřeceňují. „U nás se schází stabilní klientela, o víkendu míváme plno během celého roku. Přes týden chodí lidé do práce, takže zájem není takový, lákat by mohly především odpolední souboje," myslí si Romana Strnadová z Pivnice Pub Sněženka.