Pavel Procházka, Pavel Otevřel, Václav Koudelka a Václav Horák pak uspořádali ve vyškovském Muzeu Vyškovska výstavu s názvem Na půdě. Pro velký úspěch ji zopakovali, ale už za hranicemi okresu.

„Zájem vzbudila u frýdeckých majitelů Hudební hospůdky u Arnošta. Nachází se v centru Frýdku a je střediskem uměleckého dění a vyhledávanou galerií místních kumštýřů. Majitelé hospůdky nás oslovili, zda bychom měli zájem tuto výstavu přesunout k nim. Rádi jsme souhlasili a uspořádali jsme dvouměsíční výstavu v prostorách frýdecké pivnice,“ pochlubil se fotograf Pavel Procházka.

Původní soubor fotografií autoři trochu obměnili a doplnili o některé další. Ve Frýdku-Místku vystavují nakonec přes dvacet fotografií. „Výsledek je však velmi podobný tomu, který byl v minulém roce k vidění i ve Vyškově. Jelikož se ale jedná o ojedinělou možnost našeho fotoklubu vystavovat mimo Vyškovsko, tak jsme celou výstavu pojali jako prezentaci fotoklubu a jeho činnosti,“ pokračoval Procházka.

Do výstavy zároveň autoři zařadili například i fotografie Procházkových miniatur, její součástí je i panel stručně popisující historii i současnost fotoklubu. Na vernisáži pak zájemcům fotografové promítli také snímek Radomíra Jadomka Vyškov v proměnách času.

Pro svůj výlet do půdního světa si pánové z Orionu vybrali ty největší a nejzajímavější půdy ve Vyškově. Navštívili tak třeba půdy Základní školy Nádražní 5, Besedního domu, Muzea Vyškovska nebo Sokolského domu. „Chtěli jsme se vypravit do míst, kde je skryté nejenom harampádí, ale kde se po mnoho let ukládají zapomenuté a nepotřebné předměty, kde se schovávají v čase ztracené vzpomínky a někdy i celé lidské životy. Každý předmět se tam mění pod nánosem prachu ve skrytý poklad,“ nastínil tehdy vystavovatel Procházka.

Tajemství trvá

Jednotlivé fotografie nejsou označené konkrétním místem, protože by si měl každý prostor podle tvůrců uchovat svá tajemství, která se zjevují jen jeho návštěvníkům.

Frýdecká výstava je dvouměsíční a potrvá až do konce srpna.