Zatímco v únoru 2012 křeslo získal po Jiřím Piňosovi, který rezignoval kvůli obvinění v kauze související s vyškovským pivovarem, nyní o post svedl regulérní boj. „Tím, že jsem si mandát vydobyl od samotných sociálních demokratů, přes komunální volby až po volbu starosty, vnímám ho jako silný. Vážím si toho, že jsem byl zvolený drtivou většinou zastupitelů," uvedl Goldemund s tím, že se chystá navázat na započatou práci se svými kolegy v rozšířené koalici. „Chci v ní pokračovat i v zastupitelstvu a radě. Vše je o komunikaci a spolupráci napříč celým úřadem. Nic nehodlám žádným způsobem měnit," dodal Goldemund.

Žádná velká překvapení se neodehrála ani při volbě místostarostů. Na každý z postů byl navržený jen jeden kandidát. Prvním místostarostou se s počtem devatenácti hlasů stal Břetislav Usnul (KDU-ČSL). „Přestože jsem v uplynulém volebním období byl druhým místostarostou, nic zásadního se v podstatě nemění. Jednotlivé oblasti, o které jsem se staral, mi zůstanou. Nezměnil jsem ani kancelář," usmíval se Usnul.

Na pozici vystřídal Karla Jurku (ODS), který nyní díky podpoře dvaadvaceti zastupitelů získal post druhého místostarosty. „Ve vedení města se dlouhodobě snažíme být vstřícní a otevření celému politickému spektru a vítáme konstruktivní návrhy řešení. Věřím, že tomu tak bude i nadále," pronesl Jurka.

Čtvrtý člen koalice, Volba pro město, bude mít jen jednoho zástupce v radě, a to Aleše Musila. Jeho dalšími kolegy budou sociální demokraté Ivo Bárek, Miroslav Brtníček, Petr Hájek a Pavel Veselý a lidovec Antonín Brtník.

Zastupitelé mají za povinnost zřídit i finanční a kontrolní výbor. Místo předsedy jedenáctičlenného finančního výboru získal Jan Procházka (KSČM). Za předsedu devítičlenného kontrolního pak zastupitelé zvolili Bohuslava Kudrnu (ANO 2011). Na stejné místo navrhli komunisté i Radoslava Kotíka. Ten se však stane jeho řadovým členem.

Právě se složením kontrolního výboru však někteří zastupitelé nebyli spokojení. „Opozice měla vždy v kontrolním výboru většinu. Teď tomu tak není. Považuji za skandální, aby opozice získala jen tři místa. Doufám, že koalice znovu přehodnotí rozhodnutí. A dodrží tak, co slíbila, když jsme diskutovali o složení výboru," vystoupil s požadavkem Procházka.

Ten očekává, že na příštím zasedání zastupitelstva bude věc znovu projednaná. Podle Goldemunda však kritika nebyla úplně na místě. „Záleží také na tom, jaké kandidáty opozice navrhuje. Nemůžeme toto obvinění nechat jen na nás jako na koalici. Nebylo by možná od věci, kdyby se opozice zaměřila i na vlastní řady," odkázal starosta.

Mezi největší priority, na které se nyní město bude soustředit, podle Goldemunda patří schválení rozpočtu. „Je to zcela zásadní. Jsou v něm zahrnuté některé investiční akce, které bychom chtěli zahájit už v příštím roce. Tou největší je rekonstrukce Nádražní, Hřbitovní a Cukrovarské ulice, ale je tam i řada jiných. To nejdůležitější, co nás v příštím roce čeká, je rozhodnutí o zimním stadionu," nastínil starosta.

Má padnout i rozhodnutí, které se týká areálu bývalého OSP v Žižkově ulici. „Tím nechci říct, že už se bude něco realizovat, ale musíme zpracovat projekty tak, abychom vše potřebné měli připravené na rok 2016. Budeme také rozhodovat o budoucnosti hazardu. Dlužíme to. Jinak nás čeká běžná správa města tak, jak jsme ji byli zvyklí dělat," nastínil plány města Goldemund.

Jinam než na sport

Své vize má například i opoziční zastupitel Radoslav Kotík (KSČM). „Byl bych rád, kdyby velká část peněz nesměřovala převážně do sportu, tak jako tomu bylo doposud. Měly by putovat i jinam, uvítal bych například novou výstavbu. Ne bytů, těch má město dost, ale občanské vybavenosti, například obchodů. Důležité je věnovat se i otázce dopravy ve městě, konkrétně zklidnění provozu," je přesvědčený Kotík.

Oblast sociálních služeb a neziskového sektoru je zase největší prioritou pro členku opozice Janu Podrápskou (ANO 2011). „Mám v nich asi nejvíce zkušeností a můžu přiložit ruku k dílu," uvedla Podrápská.

Jasno má i v tom, co je potřebné do budoucna ve Vyškově změnit. „Zdá se mi a můžu potvrdit z vlastní zkušenosti posledních měsíců, že život naší radnice, potažmo města i s jeho obyvateli je řízený a děje se zejména v politickém duchu nikoli občanském. To je potřeba primárně řešit a změnit. Otázkou samozřejmě je, zda to půjde," krčila rameny Podrápská.