Kordis po sérii testování a jednání s Googlem od začátku května nasadil do provozu službu novou GTFS real. Ta předává data i do celosvětově známých mapových, dopravních a navigačních systémů provozovaných pod obchodním názvem Google.

„Jsme si vědomi toho, že turisté a zejména ti zahraniční, kteří do našeho kraje nebo města Brna přijíždějí, nemají zájem či chuť si instalovat naše lokální aplikace. Jejich první volbou při cestě veřejnou dopravou je tak vyhledávač a mapa Google. Proto jsme dlouhodobě usilovali o zvýšení přesnosti vyhledávání v těchto službách. Statická data jízdních řádů, která společnosti Google za všechny linky IDS JMK dodáváme již řadu let, jsme chtěli doplnit i o data reagující na aktuální provoz či zpoždění, “uvedl ředitel Kordis Jiří Horský.

V pátek odpoledne měli lidé možnost projít se novým tramvajovým tunelem v Žabovřeské v Brně.
Změny v jízdních řádech přehledně. Podívejte, jak od května v Brně jezdí šaliny

Aplikace Google teď při vyhledání spojení pracuje s aktuálním zpožděním. Tuto informaci zobrazí uživateli a v závislosti na ní i upraví vyhledané spojení, a také aktuální polohu vozidla. Příklad pro cestování po Brně najdete ZDE. Zpracovávány jsou všechny linky provozované IDS JMK, tedy linky městské dopravy v Brně provozované brněnským dopravním podnikem, vlaky i regionální autobusy. 

Uživateli se také v aplikaci v případě mimořádnosti na trase zobrazují i aktuální textové informace od dispečerů KORDIS a dispečerů DPMB. „Systémy předávání informací o mimořádných událostech obou společností, jsou propojené. Cestující tak dostanou konkrétní informace, kde se spoj nachází, co se na trase jejich spoje děje a mohou se tak dané mimořádnosti přizpůsobit, což považuji za další benefit,“ popsal generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.