Cílem je především ušetřit. „Podle dostupných informací by to mohlo být tak deset až třicet procent běžných výdajů za energie, což není zanedbatelná částka," připomněl habrovanský starosta Radoslav Dvořáček.

Aukce se bude týkat obecních zařízení. „Plánujeme dražit elektřinu i plyn. Domácností se ale aukce týkat nebude. Sjednaná cena bude platit pro energie spotřebované obcí," doplnil Dvořáček.

Jestli bude obec aukci pořádat sama, se ještě uvidí. „V této chvíli je možností více. Na zastupitelstvu to ještě budeme muset probrat. Kromě aukce, kterou bychom organizovali sami, se ještě nabízí možnost připojit se k aukci Jihomoravského kraje. Nevíme ale, jestli bychom to stihli, protože uzávěrka už bude brzy," vysvětlil Dvořáček.

Možná je i varianta, že dražba nakonec nebude vůbec. „Některé firmy nám už teď nabízejí zvýhodněné nabídky. Pokud bude nějaká velmi zajímavá, aukce by se už teoreticky pořádat nemusela, protože plánované úspory bychom už dosáhli bez ní," připomněl Dvořáček.

Pokud se zastupitelé nakonec rozhodnou do aukce zapojit, nové dodavatele chce vedení mít ještě letos. Energii by tak měla radnice levnější okamžitě. „Pokud vím, nic nebrání tomu, aby uzavřené smlouvy začaly fungovat v okamžiku jejich podepsání, spořit tak začneme ještě letos," zakončil starosta.