„Se zástupci společnosti Kaufland jsme před nějakou dobou jednali, zda by se na záměru nepodílela. Nakonec pořídila stromky k výsadbě v celkové hodnotě osmdesát tisíc korun. Po vzájemné domluvě jde o habry, které mají pyramidální růst, kmen probíhá středem celé koruny, větve a tím i celá koruna se směrem k vrcholu stromu postupně zkracují a zmenšují,“ komentoval vyškovský místostarosta Roman Celý.

Vysvětlil, že do úzkého prostoru se habry hodí i z důvodu rozčlenění jednolité stěny. „Na nás bylo zajistit výsadbu a čeká nás údržba po dobu pěti let,“ doplnil Celý.

Město za vyhloubení výsadbových jam, kůly, obměnu hlíny, zamulčování či samotnou výsadbu zaplatilo zhruba stejně vysokou sumu.

Pokračuje přestavba mateřské školy v Ivanovicích na Hané.
Ivanovice pokročily s přestavbou školky. Podívejte se ven i dovnitř

„V místech, kde podnikáme, chceme být dobrým sousedem, a proto napomáháme různým projektům a aktivitám na podporu zlepšení a zkvalitnění života v blízkém okolí. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k výsadbě habrů a vytvořit příjemnější prostředí vedle naší prodejny,“ dodal za společnost Kaufland vedoucí oblasti rozvoje nemovitostí Tomáš Dadej.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál