Novou sezonu zahájí v DinoParku až začátkem dubna. „Nezažili jsme to proto ještě v plném provozu, loni totiž dělníci halu teprve dokončovali. Teprve letos tedy zjistíme, jak to bude kolidovat. Do skladů už aktuálně jezdí nákladní auta dovážejí a odvážejí zboží, zatímco naše vláčky vyjedou teprve na jaře,“ komentovala ředitelka ZooParku Vyškov Dagmar Nepeřená.

Vzhledem k tomu, že atrakce je důležitá i pro návštěvnost samotné zoo, doufá v bezproblémovost. Starost jí však dělá hlavně noční parkování řidičů tiráků. „Zvykli si využívat cestu, které vede dolů přímo k DinoParku. Nadivoko nám tam parkují. Bohužel tam navíc není zázemí, chybí třeba toalety a tak případný nepořádek po nich zůstane na nás,“ přiblížila ředitelka.

Budova školy neslouží v obci svému už dvacet let.
Ve škole v Nemoticích už se děti dávno neučí, mohly by tam být byty

Zmínila řešení v podobě nového dopravního značení. „Vyřizujeme ho, abychom tomu zamezili. Prozatím nás to tedy tolik neohrožuje, snad tedy bude na jaře vše v pořádku,“ dodala Dagmar Nepeřená.

V sousedství se nachází už od sedmdesátých let také Hvězdárna Vyškov, která tak v donedávna klidnější lokalitě dostala nového souseda. Kvůli obavám například z intenzivních světel, které by zájemcům komplikovaly pozorování noční oblohy, se její zástupci zúčastnili četných jednání se zástupci soukromého investora.

HALA V MARCHANICÍCH

Překladiště k nakládce a vykládce zboží.

Směřují do něj nákladní automobily.

V noci parkují i na cestě k DinoParku.

Problém má vyřešit nové dopravní značení.

S výsledky jsou spokojení. „Všechno je v pořádku a v provozu hvězdárny nám překladiště nevadí. Všechno to je koneckonců o domluvě mezi lidmi,“ uznala vedoucí Hvězdárny Vyškov Dobromila Patáková.

Všechny podmínky jsou podle ní dodržené. „Vyšli nám vstříc také v intenzitě venkovního osvětlení, které využívají. Týká se to i reklam. Ve všem jsem se domluvili a je to v pohodě,“ dodala ředitelka Patáková.

Také vyškovská radnice usilovala jako zřizovatel ZooParku o to, aby stavba negativně neovlivnila své okolí. Podle místostarosty Josefa Kachlíka se to podařilo. „Zatím v tomto směru neregistruji žádné stížnosti,“ potvrdil redakci Kachlík.

Průmyslová hala stojí na ploše vymezené železnicí Vyškov – Nezamyslice na severu a silnicí I/47 z jihu. Ze západu sousedí s areálem hvězdárny a dinoparku, z východu pak s polem. Nově vybudovaný areál využívá pro dopravu dálnici D46.