V plánu je mimo jiné zvednutí střechy. V podkrovních místnostech pak díky tomu vznikne školicí centrum. „A ze stávající klubovny ve spodní části vytvoříme další garáž," přiblížil starosta Radslavic Marek Doležal.

Ta bude sloužit nejen stávající technice včetně historických stříkaček. „Podali jsme si žádost o dotaci na nové auto. Máme pětadvacet let starou a už nevyhovující Avii. I proto potřebujeme prostory a lepší zázemí," vysvětlil Jelínek.

Projekt na obnovu zbrojnice už má úřad hotový. Vyjde na víc než dva miliony korun. „Z Jihomoravského kraje jsme získali dotaci ve výši čtyř set padesáti tisíc. Obnovu tak rozdělíme na etapy, abychom zbytek zvládli poplatit podle našich možností," přiblížil Doležal.

Také dotaci na nový požární vůz už má obec přislíbenou. I v jejím případě pokryje čtyři sta padesát tisíc. Auto vyjde na milion. „Aktuálně už čekáme jen na povolení ministerstva vnitra, abychom mohli zahájit výběrové řízení. To, kdy auto pořídíme, tak záleží hlavně na tom, kdy nám ho vydá. Nejpozději by ale mělo být v polovině příštího roku," doplnil Doležal.