„Je to lokalita poblíž lesa a alej bychom chtěli vytvořit kolem polní cesty. Předpokládáme, že celková cena se bude pohybovat okolo sedmdesáti tisíc korun, přičemž spoluúčast obce by měla být asi třicet tisíc," uvedl starosta Heršpic Jiří Ziegler.

Alej považují Heršpičtí za investici do budoucna. V souvislosti s ní plánují také výstavbu nových domů. „V místě, kde plánujeme vysadit Třešňovou alej, se také rozjíždí stavba rodinných domků. Už jsou hotové inženýrské sítě, které bude potřeba jen prodloužit asi o tři sta metrů," řekl starosta.

Kombinace nové aleje a nových domů podle něj vytvoří klidové místo. „Předpokládám, že v příštích deseti letech tu domy vytvoří jakousi novou část Heršpic, která bude společně s rostoucí alejí ideálním místem pro procházky a odpočinek," řekl starosta. Pokud bude obec v žádosti o podporu úspěšná, začne se s výsadbou dřevin už letos na podzim.

Kromě jiného letos Heršpice inovovaly také své internetové stránky. Původní web byl dělaný amatérsky, s tím novým se obec nebojí jít i do soutěže o nejlepší internetové stránky Zlatý erb.