Souboru se podařilo nedávno uspět na Mezinárodním soutěžním festivalu Jirkovský písňovar. „Ze soutěže jsme si dovezli umístění ve zlatém pásmu a také nabídku na živé vysílání v rádiu Proglas. Vyškov se tak vedle Prahy a Brna zařadil mezi nejúspěšnější města v kategorii vokálních souborů. Je to pro nás velký úspěch,“ je spokojená Vašíčková.

Protože se jedná o první soutěž, které se soubor zúčastnil, považuje úspěch za mimořádný. „Fungujeme teprve tři roky a v nové sestavě od ledna, takový úspěch jsme vážně nečekali,“ svěřuje se nadšená zpěvačka.

Nejvíce si užívá kouzlo hudebního stylu charakteristického absencí nástrojů. „Zpěvák se musí se svým hlasem naučit například beatbox nebo napodobovat hudební nástroje. V hlavní roli je prostě jen hlas a to se mi líbí,“ přibližuje mladá žena.

Se souborem, který má i přes pětku v názvu šest členů, má další plány. „V první řadě chceme koncertovat, to je pro nás to nejdůležitější, a na pódiu před lidmi si to neskutečně užíváme,“ dodává Kateřina Vašíčková.