„Absolvovali jsme jednání nad návrhem koaličních stran, čímž došlo k upřesnění priorit. V příštím týdnu by koaliční smlouva měla mít už konečně definitivní podobu,“ byl přesvědčený slavkovský starosta Ivan Charvát (ODS).

K nejdůležitějším bodům v dokumentu patří podle něj rozšíření a výstavba slavkovské mateřinky, vybudování protipovodňových opatření a vložení prostředků do komunikací.

I otázka postu starosty má už jasnější obrysy. „Dohodli jsme se, že starostou bude člen občanských demokratů, funkce místostarosty byla nabídnutá lidovcům,“ přiblížil jednání Ivan Charvát, který tak zůstává žhavým kandidátem na nejvyšší post ve Slavkově.

Jak už redakce Vyškovského deníku Rovnosti informovala, oba zvolení členové do zastupitelstva za KDU – ČSL pozici místostarosty prozatím odmítli. „Jsem opravdu naprostý nováček v politice, středeční jednání bylo mé první. Potěšilo mě, že se uskutečnilo v pozitivní atmosféře,“ pochvaloval si mítink nestraník kandidující za KDU – ČSL Hynek Charvát.

ČSSD bojuje dál

Dobré zkušenosti z předchozího volebního období mají s dosavadním vedením i Nestraníci. Také oni se podíleli na upřesnění stanovisek v koaliční smlouvě. „V minulém volebním období se vložilo hodně prostředků do slavkovského zámku, aby nám nespadl na hlavu. Nyní pro nás ale budou důležitější jiné věci,“ prozradil za Nestraníky Vladimír Soukop.

Nejvíce mandátů v volbách ve Slavkově přesto získala sociální demokracie. Ta se podle slov lídra strany Petra Kostíka neuzavřela do sebe a snaží se i nadále navázat jednání s možnými partnery do koalice.

Další složení slavkovské radnice se tak podle všeho rozlouskne až během ustavujícího zastupitelstva. „Mohu potvrdit, že jsme už diskutovali s KDU – ČSL, TOP 09 i KSČM a v plánu máme další rozhovory. K současnému vývoji se nevyjadřuji, neboť o všem se rozhodne až na ustavujícím zastupitelstvu. Ostatně by tomu tak ve Slavkově nebylo poprvé,“ sdělil lídr ČSSD Kostík.

On, stejně jako další komunální politici si však na první zasedání budou muset nějakou dobu počkat. Zhatily ho totiž dva návrhy k neplatnosti voleb ve Slavkově u Brna, podané Aloisem Hlásenským a Milanem Orálkem.

Soud má stejně jako v případě Bučovic a okresního města dvacetidenní lhůtu na posouzení návrhů k regulérnosti voleb ve Slavkově. „Čekáme na brzké vyjádření soudu,“ uzavřel starosta Charvát.