Zatímco v minulých ročnících fotili účastníci sady nebo třeba elektrické sloupy, letos se zaměří na živé objekty. „Do soutěže můžou lidé přihlašovat barevné nebo černobílé fotografie zvířat. A to jak v jejich přirozeném prostředí, tak v domácím i jiném chovu," přiblížil pravidla předseda Drnky Pavel Klvač.

Podle něj může jít o zvířata divoká, a to volně žijící v České republice nebo vyfocená třeba na dovolené v zahraničí, domestikovaná i o domácí mazlíčky v nejrůznějších situacích. „Zkrátka uvítáme fotografie jakéhokoli zvířete od mravence po slona," podotkl s úsměvem Klvač.

Aby mohla být fotografie přijatá do soutěže, musí být doplněná popisem obsahujícím název, jméno a příjmení autora, jeho věk, a také místo a datum pořízení snímku. Vítaný je i krátký text o vyfotografovaném objektu.

Soutěžící budou rozdělení do tří kategorií podle věku. „První jsou děti do dvanácti let, potom mládež mezi třinácti a sedmnácti lety a dospělí," doplnil Klvač. Ze zaslaných snímků nechá Drnka vyrobit velkoformátové fotografie, které po skončení soutěže vystaví v drnovickém kulturním domě.