Bezesné noci prožívají někteří obyvatelé Dědic. Stále je trápí hlasitá hudba z tamního klubu Pinocchio. Napsali proto petici. Záležitostí se zabývala radnice.

„Starosta Petr Hájek napsal stěžovatelům dopis, ve kterém jim sdělil, že věc předal hygienické stanici. Pověřil také městskou policii, aby v místě častěji dělala kontroly,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Podle ní totiž město nemá oprávnění donutit provozovatele hluk omezit. „Radnice může jen řešit prostřednictvím městské policie nepořádek v okolí klubu,“ doplnila mluvčí. Strážníci proto zvýšili počet kontrol.

„Přivítali bychom ale, kdyby lidé víc volali a upozorňovali nás na rušení nočního klidu a znečišťování veřejných prostranství. I když se snažíme, nejsme schopni vše uhlídat. V posledních dvou měsících jsme dostali jen dvě oznámení,“ prohlásil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Podle něj se situace v Dědicích příliš neliší od jiných vyškovských lokalit, kde jsou noční podniky. „Zatím jsme letos dali necelých čtyřicet pokut za narušování veřejného pořádku,“ uvedl velitel. Ani při kontrolách v klubu neodhalili strážníci víc prohřešků, než je běžné v podobných zařízeních.

I hygienická stanice se problémem zabývá. „Objednali jsme si měření a nyní ho vyhodnocujeme. Musíme také jednat se stavebním úřadem, abychom zjistili, k jakému účelu objekt zkolaudoval, ale také například zda splňuje všechny podmínky k provozu,“ popsala zástupkyně ředitele krajské hygienické stanice Hana Pokorná. Podle ní bude znát výsledek přibližně do deseti dnů.

Situace se prý sice oproti nedávné minulosti zlepšila, lidé ale musí stále snášet hluk. „Někdy hraje hudba velmi hlasitě. Slyšíme ji, i když máme zavřená okna. A mladí lidé dělají dál nepořádek. Pak někdo ze sousedů zavolá policii a je na chvíli klid. Hlavně v průběhu týdne,“ řekla třeba Anna Šteflová.

Ta se také musí někdy dokonce stěhovat pryč. „Potřebuji se totiž vyspat do práce, což doma dost dobře nemohu,“ doplnila Šteflová.

Podobně situaci vidí také Luděk Holub. „Krátce poté, co o klubu psal Vyškovský Deník, se situace uklidnila. Teď jsou ale dny, kdy je opět strašný hluk. Mnohdy se nám třepou parapety a drnčí žaluzie. Manželka dokonce minulou sobotu musela volat městskou policii, aby s tím něco dělala,“ uvedl Holub.

Reakci provozovatele klubu Karla Zvěřiny se nepodařilo získat. Před časem ale řekl, že výhrady obyvatel chápe. Tvrdil, že se lidem snaží vyjít vstříc. „Omezil jsem akce a najal pořádkovou službu, která dohlíží přímo v objektu. Venku ale zasahovat nemůže. Na to nemá právo. Hluk se snažím řešit odhlučněním. Nemám ale dost peněz, abych mohl udělat vše najednou,“ prohlásil Zvěřina.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Lidé si stěžují na hluk z klubu