Někteří lidé z Hodějic mají denně obavy o své auto i při rychlosti pěti kilometrů za hodinu. Pokud totiž bydlí v té části vesnice, z níž vede cesta k sousedním Heršpicím, jinak než přes několik desítek metrů dlouhý tankodrom se ke svým domům nedostanou.

„Přistěhovala jsem se sem asi před sedmadvaceti lety a od té doby je to čím dál horší. Z panelů už dokonce trčí dráty. Před časem si tady lidé postavili domy, takže panely vytáhli, aby si mohli udělat přípojky. Ale když je vrátili zpátky, byly už jsou uvolněné a rozpadají se. Na kole se po cestě vůbec jet nedá,“ postěžovala si třeba Marie Vránová.

Starosta Hodějic Jiří Florián tvrdí, že do tradičních hodů, které bývají ve vesnici na konci srpna, by dělníci měli cestu opravit. „Určitě ji zrekonstruujeme. Možná to stihneme už do letních prázdnin. Neudělali jsme to dříve právě kvůli obyvatelům, kteří v té části stavěli domy a cestu vždy rozkopali kvůli napojení. I teď jsou tam ještě volné parcely, ale lidé zkrátka budou muset potom cestu uvést zase do původního stavu,“ uvedl Florián. Doplnil, že do nové silnice by radní chtěli investovat zhruba jeden milion korun.

Lidé z opačného konce Hodějic o potížích ostatních vědí, o svých by však také mohli vyprávět. „Vím, že je to tam hrozné, ale naštěstí po té cestě jezdím tak jednou do roka. My z druhého konce vesnice zase máme potíže se silnicí, která vede ke koupališti. Je totiž dost úzká. Navíc na ní ještě parkují auta z obou dvou stran. Ale myslím si, že s tím se nic neudělá, těžko by vozovku nějak rozšiřovali,“ řekla zase Iveta Cigánková.

Podle starosty si lidé z jiných částí Hodějic opravdu budou muset na lepší silnice ještě počkat. „V letošním roce už žádné další opravy cest nepodnikneme,“ nastínil Florián.