„Obec ale zatím čeká na schválení nového územního plánu, a tak se začne stavět nejdřív až na jaře příštího roku,“ uvedl starosta Hodějic Jiří Florián.

O prostory k podnikání mají nyní zájem tři společnosti. Jsou mezi nimi Fenstar a Milmar. „Obávali jsme se, že nám zájemci kvůli průtahům s přípravou utečou, ale zatím setrvali,“ řekl Florián.

Milan Polouček ze společnosti Milmar ale upozornil, že pokud bude schvalování plánu trvat příliš dlouho, může firma záměr přesunout výrobu netkaných textilií z nedalekých Křižanovic do Hodějic ještě změnit. Starosta věří, že se nový plán podaří schválit do konce tohoto roku.

„Problémy vznikly hlavně kvůli novému stavebnímu zákonu. Čekali jsme totiž, co v něm bude za změny. Nechtěli jsme schvalovat zbytečně předem územní plán, který by byl poté k ničemu,“ vysvětlil důvody zpoždění starosta.

Pozemky jsou zatím vedené jako zemědělská půda a zastupitelé je nejdříve musí převést na stavební parcely. Obec musí poté na jaře vybudovat inženýrských sítě a komunikace. Firmy by pak mohly hned ve stejný rok zahájit výrobu a zaměstnat první lidi.