„Pan Pavel po hokejovém zápase v šatně zkolaboval. Jeho spoluhráči ihned zavolali na tísňovou linku a podle instrukcí operátora zahájili resuscitaci. Kolega v civilu ji převzal a pokračoval v ní do příjezdu pozemní lékařské posádky,“ upozornila v pátek na lednový případ mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Tým z vyškovské základny na resuscitaci navázal a rozšířil ji o další kroky potřebné pro obnovu oběhu. „Několik minut poté již pan Pavel s posádkou plně komunikoval a ve stabilizovaném stavu ho do péče převzala letecká záchranná služba k transportu na specializované pracoviště,“ doplnila Bothová.

Podle záchranáře Vojtěcha Outlého to byla dokonalá souhra všech. „Počínaje spoluhráči pana Pavla, přes operátora linky 155, který správně vyhodnotil, že jde o zástavu oběhu. Resuscitace spoluhráči byla kvalitní a já jsem v ní pokračoval do příjezdu kolegů. Společně se nám podařilo dosáhnout obnovy oběhu,” vyprávěl Outlý.

Zatímco přijímali poslední podporu od své rodiny, vstupovali branou vyškovských kasáren do vojenského života.
Nováčci nastoupili do Vyškova k vojenskému výcviku. Začíná první letošní kurz

Velkou radost zasahujícím záchranářům udělala návštěva pana Pavla na vyškovské základně. „Motivující pro nás bylo, že pacient je zcela v pořádku, mohl se vrátit ke své rodině a během několika týdnů se plně vrátí do běžného života,“ dodal Outlý.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Celníci odhalili na Vyškovsku nelegální hernu. Zasahovali po celém kraji

Zdroj: Celní úřad pro Jihomoravský kraj