VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holubice roztančil Sinatrův New York

Holubice /FOTOGALERIE/ – Druhá lednová neděle v regionu příliš zábavy nenabízí. Výjimkou jsou Holubice, kde krátce před půl třetí odpoledne nenajdete v plně nabitém sále hostince U Kapličky ani místečko k sezení. Lidé, kteří přišli později, hledají místa úplně vzadu, děti a mládež neváhají skopnout boty a vylézt na stoly.

8.1.2012 3
SDÍLEJ:

Tradiční holubický kabaret.Foto: DENÍK/Markéta Forró

Všichni se přišli podívat na tradiční holubický kabaret, který pod vedením Petry Šujanové a Vlaďky Frankové účinkující připravovali už od září. „Bylo to náročné, v poslední době jsme zkoušeli pětkrát týdně,“ říká Šujanová. Není však divu, že zkoušky zabraly tolik času – v kabaretu vystupuje třiačtyřicet dětí a mladých lidí a čísel je celkem čtrnáct.

Odpolednem provází třináctiletý Lukáš Fajmon, který se mikrofonu chopil s lehkostí. „Na slavnou píseň Franka Sinatry nám zatančí naše dívky,“ představuje na úvod skupinu dívek v černostříbrných kostýmech s černými klobouky v rukou. Tóny písně New York, New York přenášejí diváky do amerického velkoměsta.

Za tanečnicemi ovšedm nezaostávají ani další vystoupení. Ať už jde o trsání v rytmu rokenrolu, do kterého se zapojují i důchodci původně poklidně krmící holuby v parku nebo o vystoupení červenožlutých trpaslíků na písničky z filmu Ať žijí duchové, všem se dostává bouřlivého potlesku od obecenstva.

Pak už se znovu chápe mikrofonu moderátor Lukáš, tentokrát však představuje sám sebe. Spolu s bratrem totiž vystupují jako hudební skupina. „Dovolím si požádat sám sebe, abych se chopil kytary,“ rozesmívá publikum mladý moderátor a brzy už se sálem nesou tóny písně z filmu Šakalí léta.

Když utichne i druhá píseň, tentokrát od české skupiny Kabát, nastává čas na pohádku. Když na pódium vejde postava s typickou papírovou čepicí na hlavě, v sále se začne šířit lavina poznání: „Vždyť je to Večerníček,“ smějí se malí i velcí. Když pak Večerníček bravurně zvládá jízdu na jednokolce, všichni mu hlasitě tleskají.

A pak už přichází na řadu pohádka o perníkové chaloupce. Pravda, trochu zmodernizovaná. Drvoštěp spíš než práci v lese holduje rumu a Mařenka se bojí, že sezením na chladné zemi chytí vlka. Když děti při hledání malin zabloudí, nevidí Mařenka nejdřív světýlko, ale perníkové město.

Jeníček jí však na to neskočí. „Asi máš vidění v neblahé předtuše, vždyť seš jen Mařena a žádná Libuše. Tak přestaň věštit a nazuj si holínky, půjdem si k svačině vyhrabat kořínky,“ nabádá sestru a vyrážejí hlouběji do lesa.

Nakonec se však dočkají světélka a sním i perníkového paneláku. To už se publikum smíchy popadá za břicho. Pobavení ovšem dostupuje vrcholu, když se z hloubi perníkového domu vynořuje čarodějnice, která se do Jeníka zamiluje. Na její návrhy však Jeníček odpovídá odmítavě, a tak zhrzená ježibaba prokleje oba sourozence. „Tak buďte proklatí, ty i ta děva, kéž vám můj perníček potrhá střeva!“ pronáší už za potlesku diváků čarodějnice.

Po dalším tanečním vystoupení, u kterého nechybí ani inspektor Clouseau v pověstném baloňáku, následuje přestávka. „Na dětech je vidět, že to chtějí dělat a že je to baví, a to je to nejdůležitější,“ říká organizátorka Vlaďka Franková. Petra Šujanová dodává, že právě Franková stojí za tanečními čísly. „Je výborná choreografka, déte jí nápad a ona ho zpracuje perfektně,“ chválí kolegyni Šujanová.

Po přestávce následuje dalších sedm vystoupení. Ať už je to divadlo, tanec nebo zpěv, je vidět, že do toho jdou všichni s plným nasazením.

Autor: Markéta Forró

8.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik(15 000 Kč)

Technici zeměměřiči Geodet. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání vyučení, ŘP sk. B, základní práce s PC, znalost programů Groma a Microstation výhodou, Popis práce: PP na dobu neurčitou, vhodné i pro absolventy, Zaměstnavatel nabízí: zaměstnanecké prémie, 7 dní dovolené navíc, Kontakt: Kadlec Luděk Ing., tel.: 777 187 301 nebo Ivo Štěpánek, tel: 774 452 143, Po-Pá 7-17 hod, e-mail: geomark@geomark.cz:. Pracoviště: Geomark, s.r.o. 001, Čsl. Červeného kříže, č.p. 964, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Luděk Kadlec, +420 777 187 301.

Informační technologie - Informační technologie Specialista výpočetní(20 450 Kč)

Specialisté v oblasti testování softwaru a příbuzní pracovníci Správce informačních a komunikačních technologií. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání VŠ, spolehlivost, samostatnost, zájem o práci a vzdělávání, vzdělání v oboru výpočetní techniky, §6 a 9 vyhlášky 50/1978 Sb., nebo předpoklad k získání, fyzická zdatnost (manipulace s výpočetní technikou a tiskárnami), ŘP sk. B (nutnost řízení služebního vozidla), trestní bezúhonnost, doporučené dovednosti: velmi dobrá znalost výpočetní techniky, schopnost samostatně instalovat operační systémy Windows a provádět jejich nastavení, schopnost samostatně provádět SW opravy operačního systému (Windows) a aplikačního SW, schopnost instalace počítačových periferií, schopnost samostané analytické práce při odstraňování HW a SW problémů, orientace v síťovém terénu, praxe v oboru nejméně 2 roky nebo ukončené vzdělání v oboru do 2 let (možno i bez praxe), Popis práce: PP na dobu určitou s následným prodloužením na dobu neurčitou, instalace a konfigurace operačních systémů a jejich nadstavby, multimediálních systémů, komunikačních systémů, grafických a kancelářských SW a jiných aplikací a nových prvků a modulů výpočetní techniky pro koncové uživatele, speciální a počítačové učebny a studovny, řešení HW a SW problémů u uživatelů IKT a v počítačových a trenažérových učebnách, realizace diagnostiky závad výpočetní techniky, provádění drobných oprav a přebírání techniky po provedených opravách, řešení přebírání, ověřování a uvádění do provozu nové výpočetní techniky od dodavatelů, po opravách, příprava a předávání materiálu do nadřízených skladů a rušících středisek, zajišťení podpory uživatelů výpočení techniky (Help-desk) v rámci VeV-VA, odpovědnost za vedení předepsané provozní dokumtace a správu centrálního uložiště dokumentace výpočení techniky dle platných zákonů a INA, realizace preventivních opatřeních a likvidace virové nákazy a ostatních napadení PC škodlivým kódem, poskytování odborné konzultační a poradenské činnosti, předpoklad provádění revizí elektrických zařízení, Zaměstnavatel nabízí: příspěvek na podnikové stravování, příspěvek z FKSP, Kontakt: Bouda Rudolf Ing., tel.: 973 450 839, 602 570 255, Po-Čt 7-16 hod, Pá 7-13:30 hod. Pracoviště: Vojenský útvar 1970 vyškov - velitelství výcviku, vojenská akademie, Víta Nejedlého, č.p. 691, 682 01 Vyškov 1. Informace: Rudolf Bouda, +420 973 450 839,602 570 255.

2475 - Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně(17 440 Kč)

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Pracovník v sociálních službách, základní výchovná nepedagogická činnost. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17440 kč, mzda max. 25900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání SŠ s maturitou v sociálním oboru nebo absolvování akreditovaného rekvalifikačního kurzu (dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb.), kreativita s výtvarným materiálem, manuální zručnost v rukodělných činnostech, uživatelská znalost PC, praxe s lidmi s mentálním postižením a orientace v problematice cílové skupiny, zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, pracovitost, psychická odolnost, trpělivost, empatie, schopnost pracovat samostatně i v úzkém týmu, ochota učit se novým věcem, zkušenost s vytvářením dokumentace výhodou, hra na hudební nástroj výhodou, Popis práce: PP na dobu neurčitou, fixace získaných hygienických společenských a pracovních návyků u dospělých mentálně postižených uživatelů, rozvíjení pracovní aktivity, manuální zručnosti, poskytování komplexní obslužné péče o fyzicky a psychycky postižené uživatele, poskytování pomoci při vytváření základních sociálních a společenských kontaktů, posilování životní aktivizace uživatelů, Kontakt: Kratochvílová Petra Bc. DiS., tel.: 517 333 910, 601 392 741, 8-14 hod, e-mail: kratochvilova@socialnisluzbyvyskov.info. Pracoviště: Sociální služby vyškov, příspěvková organizace - denní stacionář, Purkyňova, č.p. 235, 682 01 Vyškov 1. Informace: Petra Kratochvílová, +420 517 333 910,601 392 741.

Výroba - Výroba Obsluha strojů(13 500 Kč)

Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách Pracovník/ce prádelny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, Popis práce: PP nebo DPČ na dobu určitou s možností prodloužení, nástup dle dohody, Zaměstnavatel nabízí: v případě DPČ 75 Kč/hod, u HPP plat dle praxe, příspěvek na stravování z FKSP (stravování v areálu nemocnice), Kontakt: Zapletalová Dagmar, tel.: 517 315 180, 6-14:30 hod, e-mail: zapletalova@nemvy.cz. Pracoviště: Nemocnice vyškov, příspěvková organizace, Purkyňova, č.p. 235, 682 01 Vyškov 1. Informace: Dagmar Zapletalová, +420 517 315 180.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledá se pamětník tábora v Letech.

Deník vyhlašuje pátrání: Hledá se pamětník tábora v Letech

Předseda ČOV Jiří Kejval.
102

Předseda ČOV Kejval: Ledecká? Ona bude letos královnou olympiády

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Miliony pro cyklisty. Stavbu nových cyklostezek podpoří krajské dotace

Blanensko, Vyškovsko - Další miliony letos poputují z krajské pokladny na stavby cyklostezek. Na jaře se dělníci pustí do práce ve Slavkově u Brna, co nejdřív chtějí začít i v Blansku.

Procházku vyškovským zooparkem provoněl čerstvě upečený chléb

Vyškov /REPORTÁŽ, VIDEO/ – Z čeho se dělá chléb? „Z mouky, vajíček,“ odpovídá jeden z chlapců, který se co nevidět pustí do pečení, na otázku pracovnice vyškovského zooparku Marcely Kopřivové. Ta v sobotu provází akcí Upeč třeba chleba…, která se odehrává v kuchyni tamního Hanáckého statku. Skupinku dětí, kterou má právě na starosti, překvapivě tvoří samí hoši.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT