Druhý prosincový víkend je zároveň prvním víkendem vyškovských vánočních trhů, které jsou letos v novém kabátě. „Město pořídilo osmnáct dřevěných stánků, aby byly trhy jednotnější a atmosféra lepší. Prodavači nabízejí jen tradiční zboží,” ujistila mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Po vánočním stromem na vyškovském Masarykově náměstí si tak lidé můžou od tohoto víkendu koupit řemeslné výrobky i něco na zahřátí. Trhy jsou otevřené od osmi hodin ráno do pěti hodin odpoledne.

Zahřívat se zevnitř budou i návštěvníci už šestého ročníku koštu ovocných pálenek v Holubicích. „Košt se uskuteční v kulturním středisku v sobotu od deseti hodin ráno. Vstupné je osmdesát korun a zahrnuje ochutnání libovolného počtu vystavených vzorků pálenky, zakousnutí nabízeného občerstvení a originální koštovací pohárek,” řekl starosta Holubic Stanislav Přibyl.

Košt se koná u příležitosti každoroční obecní zabijačky. „Ta začíná už v sedm hodin ráno na návsi před hostincem. Prodej zabijačkových dobrot začne v osm hodin,” podotkl starosta.

Výstavy fotografií

Vzpomínat na létou budou také lidé v Drnovicích. Místo ovocné vůně zachycené ve skleněných lahvích jim však teplé roční období přiblíží fotografie. Občanské sdružení Drnka, Kolokoč, obecní úřad Drnovice a mikroregion Drahanská vrchovina totiž pořádají předvánoční setkání s vernisáží dvou fotografických výstav.

Obě výstavy jsou tvořené soutěžními pracemi. „První se jmenuje Zahrady a sady mikroregionu Drahanská vrchovina a tvoří ji fotografie, druhá Máme pěknou zahrádku. V ní jsou výtvarné objekty ze soutěže mateřských a základních škol,” přiblížil výstavy předseda Drnky Pavel Klvač.

Předvánoční setkání začíná v sobotu v půl páté odpoledne v kulturním domě. „V doprovodném programu vyhlásíme výsledky fotografické a výtvarné soutěže. Zahrají a zazpívají děti z Kolokoče a skupiny Besby a Maggots,” doplnil Klvač.

Na předvánoční akce se můžou lidé těšit i v neděli. Tradiční vánoční koncert například rozezní sál kulturního domu v Ivanovicích na Hané. vystoupí v něm učitelé hudebního oboru a žáci tanečního oboru Základní umělecké školy Ivanovice na Hané. Koncert začíná ve dvě hodiny odpoledne.

Děti, které rády tvoří, se můžou vypravit do bučovického muzea. V půl třetí odpoledne tam totiž začíná výtvarná dílnička. Ta se uskuteční v rámci výtvarné vánoční výstavy výtvarného a keramického kroužku Domu dětí a mládeže Bučovice.

Kdo chce víkend strávit raději u zajímavého filmu, může vyrazit třeba do ivanovického kina Ivanka, kde v neděli promítají film Captain America: První avenger.