Hospodaření Vyškova skončilo s kladným zůstatkem ve výši 173 milionů korun, přičemž letos zbývá dofinancovat ještě sto pět milionů. Zbývajících osmašedesát už radnice zapojila do rozpočtu schváleného na letošní rok.

„Na kladném výsledku se projevilo překročení celkových příjmů o osmadvacet milionů a to hlavně díky sdíleným daním a výnosům z loterií. Ne všechny příjmy se však podařilo naplnit, jako třeba u prodeje bytových jednotek na ulici Fučíkova 460/2 a 458/1 včetně pozemků pod těmito bytovými domy v hodnotě čtyřiatřicet milionů. Loni se podařilo prodat pouze jedinou bytovou jednotku a začátkem letošního další,“ upozornil vyškovský starosta Karel Jurka.

Připomněl také, že u některých investičních akcí pokračovaly projektové dokumentace.

Z výdajů ve výši 577 milionů jich mířilo dvaasedmdesát na investice. Sedmatřicet milionů město využilo na opravy a investice do svého majetku. „Největší akcí byla cukrovarská cyklostezka za deset milionů. Dále to byly stavební úpravy opěrné zdi na ulici Závodí včetně komunikace v celkové výši dvanáct a půl milionu. Dále první etapa opravy ulice Na Hraničkách v hodnotě 4,7 milionu,“ vyjmenoval starosta.

Opravovali i střechu Sokolského domu

Třiadvacet milionů mířilo do dopravy, na opravy a výstavby části nových chodníků 3,2 milionu. Loňské zásahy se týkaly ulic Ve Mlýnku nebo Lípová. Do první etapy rozšíření parkoviště u nemocnice se investovalo 1,3 milionu.

Město se věnovalo také kulturním památkám. Příkladem je obnova obnova elektroinstalace objektu bývalé synagogy za 161 tisíc a hygienické zařízení za 414 tisíc.

Kříž na Purkyňově ulici ve Vyškově znovu září novotou díky pečlivé práci restaurátorů.
Obnově kříže ve Vyškově se odborníci věnovali měsíce. Podívejte se

Opravu absolvovala rovněž střecha a elektroinstalace budovy požární zbrojnice s vybudováním zpevněné plochy za 2,7 milionu. Na poslední splátku zimního stadionu pak byly výdaje 13,7 milionu.

„Příspěvkové organizace získaly dohromady 164 milionů, což je sedmadvacet procent schváleného rozpočtu výdajů. V tomto objemu bylo poskytnuto 4,9 milionu na opravu střechy včetně vnitřních svodů na Základní škole a Mateřské škole Letná pole a šestadvacet milionů na první etapu opravy střechy Sokolského domu,“ popisoval Jurka.

PODÍVEJTE SE, JAK LONI VYPADALY OPRAVY NA STŘEŠE SOKOLSKÉHO DOMU:

Zdroj: Deník/Jakub Dostál

K neziskovým organizacím zamířilo přes 11,9 milionu, nejvíce do sportu za 8,3 milionu. Dotace na registrované sociální služby byly za 9,2 milionu korun, město přitom obdrželo od obcí 1,7 milionu na spolufinancování těchto služeb.

Závěrečný účet města schválili vyškovští zastupitelé osmnácti hlasy ze všech přítomných. Sedm se zdrželo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Habry vytvoří zelenou bariéru. Ve Vyškově je vysázeli za obchodním centrem

Zdroj: Deník/Jakub Dostál