Původní hřiště v areálu školky přestalo vyhovovat revizním kontrolám, a tak se vedení Mateřské školy Bučovice rozhodlo vybudovat nové.

„Pracovali jsme na něm od ledna letošního roku. Připravili jsme mnohastránkové zadání do veřejné zakázky a vyhlásili výběrové řízení, do kterého se přihlásilo pět firem. Z nich vzešla jedna, která měla mít dle smlouvy hotovo až koncem června. Nové hřiště jsme však otevřeli už v polovině května,“ přiblížila ředitelka Mateřské školy Bučovice Sylva Sigmundová.

Děti se tak nyní mohou bavit na stezce dovednosti, nových houpačkách, věži s dvouúrovňovými skluzavkami, v domečku na nožce a tunelových prolézačkách.

„Těší nás, že v době, kdy se vzdělávání zaměřuje i na takzvané venkovní učení, můžeme mít moderní a účelné prostory školní zahrady. V revitalizaci školních zahrad budeme na pracovištích naší mateřské školy určitě pokračovat,“ potvrdila ředitelka.

Slavnostního otevření, na kterém nechybělo žádné dítě, které v ten den přišlo do školky, se zúčastnilo i vedení Bučovic. „Paní ředitelce patří velký dík za přípravu projektu,“ řekl starosta města Jiří Horák.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Modernizace D46 u Vyškova. Dělníci pokládají kryt vozovky, podívejte se

Na D46 zahájili silničáři pokládku cementobetonového krytu vozovky v úseku, který slouží jako záložní záložní přistávací plocha pro vojenská letadla. | Video: Studio Daněk