Velká voda, která loni přišla z polí nad obcí, zaplavila hřbitov hned dvakrát. „Museli jsme ho pak dlouho složitě uklízet. Když jsme tedy letos dostali informaci o tom, že se blíží silné bouřky, nechali jsme postavit dvě zídky jako ochranu proti vodě a vyčistit odvodňovací kanál," vysvětlil ježkovický starosta Josef Pořízek.

Investice vyšla na několik desítek tisíc korun. „Protože se jednalo jen o malou částku, na dnešním zasedání to budou zastupitelé brát na vědomí," řekl starosta. Obec by teď měla být před bouřkami a silnými dešti chráněná. „Samozřejmě se bavíme o normální situaci, ne o přívalových deštích a povodních. Ty pravděpodobně bariéru překonají," upřesnil starosta.

Kromě těchto úprav bude dnešní zastupitelstvo probírat také pokračující rekonstrukci ježkovické sokolovny, a to zejména vnitřní vybavení. V uplynulých letech už obec sokolovnu téměř celou spravila. „Vyměnili jsme okna, dveře, zateplili budovu včetně omítek a zajistili kompletní vytápěcí soustavu. Stěžejní pak byla i oprava střechy," prohlásil už před časem Pořízek.

Letos chce obec budovu slavnostně otevřít kompletně opravenou, a to včetně bezbariérových vstupů, sociálního zařízení, jeviště a kluboven. Ty budou moci lidé využívat i na různé oslavy.