Areál, kde se bude hrát tenis, volejbal i nohejbal, má stát asi dva metry za jejich zahradami. „Nejhlasitěji se tak ozýváme my, kteří jsme účastníky řízení, ale náš postoj sdílí i další sousedé. Navíc je hřiště natolik velké, že se na vymezené prostranství nevejde. A tak bude postavené šikmo k zástavbě a zasahovat do chodníku. Zhorší se tím odtokové poměry a my budeme v budoucnu čelit riziku záplav," obává se Hana Hrubá.

V době, kdy lidé pozemky kupovali, jim mělo být řečeno, že se jedná jen o rámcový plán výstavby malého sportovního hřiště. „Tedy ne velkého multifunkčního se čtyřmetrovým plotem zasahujícím do chodníku," zdůraznila žena, která v ulici bydlí od roku 2007. Za tu dobu už si zvykli na to, že můžou travnatou plochu využívat jinak. „Třeba k setkávání sousedů nebo pro pořádání dětských akcí," nastínila Hrubá.

O stavbě se prý obyvatelé oficiálně dozvěděli až poté, co obdrželi oznámení o zahájení územního řízení. „Na něm jsme coby účastníci řízení vznesli námitky, které zástupce města do zápisu striktně odmítl. Následovala dvě odvolání. Očekával bych, že se zástupci města začnou zajímat, proč většina obyvatel, jejichž pozemky se nacházejí v přímém sousedství, má značné výhrady. Za celou tu dobu k ničemu takovému nedošlo," poukázal Václav Špilar, který redakci Vyškovského deníku Rovnost poskytl i situační plán z doby výstavby domů. „Zmiňované hřiště na něm uvedené není," připomněl.

Zpoždění stavby
Výstavba je zpožděná o víc než rok (ČTĚTE ZDE). Aktuálně neplatí ani termín realizace hřiště do konce listopadu. „Lidé z pěti rodinných domů podali odvolání proti stavbě," informovala už dřív mluvčí radnice Dana Ryšánková. Podle nich ale ke zpoždění nemuselo dojít. „Lhůta šedesáti dní pro vyřízení odvolání nebyla v případě prvního ani druhého odvolání ze strany úřadů dodržená, čímž došlo ke zbytečnému zdržení v řádu několika měsíců," řekla Hana Hrubá.