Jeho výstavba je v plném proudu. Oproti původním předpokladům se ale dokončení mírně posune. Namísto v polovině října bude pravděpodobně hotové koncem měsíce. „Vzhledem k tomu, že má mít víc využití pro různé míčové hry, tak nebudou chybět lajny pro volejbal i nohejbal, koš pro basketbal a součástí budou také branky pro malou kopanou. Nabídneme tak sportovní vyžití širokému spektru našich obyvatel," popsal topolanský starosta Vladimír Kudlička.

Jedno hřiště už sice v obci je, ale ta ho má v nájmu. „Kdyby nám majitel zrušil nájemní smlouvu, neměli bychom nic. Proto jsem rád, že budeme mít na zahradě obecního úřadu své. Celkově akce vyjde zhruba na dva miliony korun. Součástí je totiž i oplocení areálu, odvodnění a výstavba posezení s tanečním parketem. Na zbývající plochu pak dodáme i herní prvky pro malé děti," popsal plány starosta.

Podle něj je hřiště tím hlavním, co letos chtěli stihnout. „Na další investice budeme teprve chystat projekty. Zahrneme je pak do rozpočtu na příští rok. Jaké akce máme v plánu, ale zatím neprozradím," uzavřel Kudlička.