Dostane sice o padesát tisíc korun méně, než žádalo, ale i přesto hřiště úspěšně postaví.

Dotace od kraje pokryje necelou třetinu celkových nákladů. „Podle mých informací krajští zastupitelé schválili dotaci ve výši dvě stě padesáti tisíc korun,“ uvedl starosta města Jozef Heretík. Celkové náklady dosahují devíti set tisíc korun. „Zbývající část doplatíme z městského rozpočtu, bude to o těch padesát tisíc víc, než jsme počítali,“ doplnil starosta.

Hřiště s umělým povrchem, na kterém si místní zahrají nohejbal, volejbal nebo malou kopanou, chce radnice postavit ještě do konce roku. „Rádi bychom to stihli. Teď, když máme přislíbenou finanční výpomoc, oslovíme firmy a vypíšeme výběrové řízení,“ pokračoval Heretík.

Přestože bude stát hřiště na školním pozemku, bude určené nejen školákům, ale všem zájemcům. „Chceme se dohodnout s vedením školy, aby hřiště nesloužilo jen žákům, ale mohli ho využívat i ostatní obyvatelé Ivanovic,“ ujistil starosta.

Kromě stavby hřiště plánuje radnice dlouhodobě opravu školní budovy ve Wiedermannově ulici. Právě teď má šanci získat peníze. „Vychází dotační výzva na zateplení veřejných budov, tak zkusíme požádat o dotace na zateplení školní budovy a výměnu oken. Máme na to dva měsíce, tak snad to stihneme,“ uzavřel starosta.