V letošním jarním běhu projektu jsou zapojené tři školy. „Jedná se o základní školy v Purkyňově a Morávkově ulici a také v ulici Na Vyhlídce," vyjmenovala mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Jarní běh potrvá do 4. července, po letních prázdninách pak na něj naváže podzimní, který začne koncem srpna. „Školy otevírají svá hřiště všem, kteří mají zájem trávit svůj volný čas prostřednictvím sportovních her a soutěží se svými kamarády, spolužáky a přáteli za přítomnosti asistenta, který sportujícím dětem a mládeži bezplatně zapůjčí sportovní potřeby," vysvětlila systém projektu Bezdomniková.

Každý všední den

Sportovat bude možné vždy každý všední den. „Na Základní škole Purkyňova od půl třetí odpoledne do půl sedmé večer, na Základní škole Morávkova od tří hodin odpoledne do sedmi večer a na Základní škole Na Vyhlídce podle rozpisu zveřejněného na webu města," řekla Bezdomniková.

Letos se jedná už o třináctý ročník projektu. „Prázdninová přestávka bude tentokrát delší než obvykle. V létě bude totiž kvůli nižšímu zájmu sportujících dětí projekt letos poprvé fungovat pouze první týden v červenci, kdy děti ještě neodjíždějí za různými prázdninovými aktivitami z domova, a poslední srpnový týden, kdy se vracejí domů a připravují se na školní docházku," upřesnila mluvčí.

Za loňské jaro a podzim se projektu zúčastnilo přes pět tisíc dětí. „Přesné číslo je 5372 dětí. Projekt si dává za cíl minimalizovat příčiny vzniku sociálně patologických jevů a jejich dopadu na děti a mládež," dodala Bezdomniková. Město si na tento účel v rozpočtu vyhradilo sto tisíc korun. Peníze pokryjí nákup sportovních potřeb a mzdu asistentů.