Pro někoho výborný nápad, jak se postarat o vyžití mladých. Pro další ale zdroj hluku, nebo dokonce zvýšené kriminality a nepořádku. Řeč je o novém hřišti, které plánuje v rousínovském sídlišti stavět tamní radnice.

„Radnice tady chce udělat například U-rampu a další sportovní zařízení pro cyklisty, skateboardisty a lidi na kolečkových bruslích. Ti tam ale budou dělat hluk,“ obává se například Marta Darebníková.

Ta není zdaleka jediná, kdo si stěžuje. Zdaleka ne všichni se ale neobávají zveřejnit své jméno v novinách. Další upozorňují na jiné možné problémy, které se mohou objevit. „Mně osobně vadí, že se nejspíš zvýší nepořádek, ale i kriminalita bude asi vyšší. Už teď tu nacházíme injekční stříkačky. A to by tam chodilo víc mladých lidí,“ uvedl třeba Jiří Pilát.

Podle obyvatel je ve městě dost jiných míst, kde se mládež může věnovat sportu. Například tělocvična v místním internátě či ve škole. „Ke všemu je v Rousínově místo za stadionem, kde je potřebné vybavení, tedy záchody a další potřebné zázemí, což zde není. Navíc hluk, který mladí dělají, by tam nikomu nemohl vadit,“ navrhla řešení Darebníková.

Kromě toho se místním nelíbí, že léta jejich práce by přišla vniveč. „Lidé si tu zvelebili okolí domu, vysázeli stromky a teď by zeleň měla ustoupit hřišti? Přitom jen díky stromům tu nemáme tak velký hluk od železniční trati, protože dokáží alespoň částečně projíždějící vlaky tlumit,“ postěžovala si Darebníková.

Lidem také vadí, že radnice je předem o svém záměru včas neinformovala. Rozhodli se proto vzít věc do svých rukou. Sepsali petici, kterou poté předají vedení města, aby o hřišti ještě jednali.

Radnice ale zatím o změně svého záměru neuvažuje.

 

Více v pátečním vydání Vyškovského Deníku.