Především obavy z nadměrného hluku z nového sportoviště trápí obyvatele rousínovského sídliště. Radnici se je rozptýlit nepodařilo.

„Starosta nás velmi zklamal. Hlavně po lidské stránce. Našemu požadavku vůbec nevyhověl. Chtěli jsme, aby radnice našla jiné místo, kde by to lidem tolik nevadilo. Toho jsme se ale nedočkali,“ postěžovala si po setkání třeba Marta Darebníková.

Lidé si také myslí, že vedení města odmítá hledat jiné místo pro hřiště s tím, že na sídlišti je stejně hluk kvůli vlakům, které oblastí projíždějí.

„Řekli nám, že provedou plánovanou úpravu a poté nechají změřit hluk. To ale může vést k situaci, že se teď zaplatí několik milionů a poté budou muset skateboardové vybavení nechat odstranit. To je ale škoda peněz,“ uvedla Darebníková.

Obyvatelé proto požadují, aby město nechalo vypracovat studii, která by se věnovala hluku. „Sami se ale obrátíme na okresní i krajskou hygienickou stanici, aby se věcí zabývaly. Pokud by to nepomohlo, požádáme o pomoc televizi. A jsme rozhodnutí případně bránit výstavbě i vlastními těly,“ prohlásila Darebníková.

Krajští hygienici ale podle slov vedoucího vyškovského oddělení obecné a komunální hygieny Rudolfa Nováka zatím nemají možnost záměr ovlivnit. „Hřiště tam už je, stavební řízení proto nebude. Takže městský úřad naše vyjádření nepotřebuje. Přesto jsem doporučil vedení města, aby si ověřilo, zda skateboardové prvky nejsou hlučné,“ uvedl vedoucí.

Hygienická stanice může vstoupit do hry v okamžiku, kdy už bude hřiště upraveno a lidé si budou stěžovat. „Pak bychom změřili hluk. Přesáhla-li by hodnota povolenou hranici, město by muselo problém řešit. Museli by se pokusit zmírnit nárazy na rampě. Pokud by se to ale nepodařilo, provoz bychom zakázali,“ naznačil možný postup Novák.

Související články:

vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/hriste_rousinov_upravy20070906.html