Fanoušci zamíří i letos do Bučovic do areálu u základních škol na hudební festival Rockové školy, kde se sejdou pětadvacátého července. „Na akci vystoupí například David Koller, Cocotte Minute, Dark Gamballe, Forrest Jump, Zoči Voči a Xavier Baumaxa,“ vyjmenoval pořadatel David Ševčík.

Ještě v květnu nebylo jisté, jestli se bude akce vůbec konat. Nejistota skončila s uvolňováním protiepidemických opatření. Účastníci však musejí počítat s omezeními. „V areálu budou platit zvýšené hygienické požadavky. Počet účastníků omezíme dle aktuálních nařízení,“ sdělil Ševčík.

Pořadatelé počítají s kapacitou areálu do tisícovky návštěvníků. „Je tak možné, že se vstupenky vyprodají již v předprodeji a na místě již nebudou. Vstupenky lze zakoupit v Bučovicích, Slavkově u Brna, Brně nebo na stránkách festivalu www.rockoveskoly.cz,“ upozornil pořadatel.

Hudební fanoušci přijali oznámení o zachování akce s nadšením. „Už se nemůžu dočkat,“ prozradila například Martina Kučerová, která se na festival už chystá.

Oproti původním plánům však seznam účastníků prořídl. „Vzhledem k současné situaci jsme se domluvili s kapelou Kern, že jejich vystoupení přesuneme na příští rok,“ připustil Ševčík.

Nově pořadatelé zajistí také program pro děti. „Už čtyřiadvacátého však na stejném místě od půl osmé večer organizujeme více než dvou a půl hodinový koncert Jiřího Pavlici s Hradišťanem a Vlasty Redla s kapelou. Bude to jediné jejich společné vystoupení v letošním roce na jižní Moravě,“ doplnil Ševčík.

Příznivce filmů pak v Bučovicích potěší už tradiční čtyřdenní přehlídka Zámecké filmové léto. „Opět se odehraje v zahradě bučovického zámku. Letos se bude konat od čtvrtka třicátého července do neděle druhého srpna vždy od devíti hodin večer,“ informovala mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Každý večer tam zájemci uvidí jeden film. „Vybrali jsme české komedie Příliš osobní známost a 3Bobule. Dále promítneme animovaný film pro děti Sněžný kluk a válečné drama 1917,“ dodala Hašková.

Kvůli koronavirové krizi už přišly Bučovice o některé velké kulturní akce, jako byl květnový Zámecký košt vín nebo červnové městské slavnosti Bučovice 1645: Dobývání zámku. Červencový festival Rockové školy však zůstal na rozdíl od mnohých jiných hudebních akcí v regionu zachovaný. V areálu mezi základními školami ZŠ 710 a ZŠ 711 v Bučovicích zažijí účastníci již šestý ročník akce. V současné době se prodávají vstupenky ve třetí vlně za cenu 440 korun, zatímco děti do dvanácti let mají vstup zdarma.