Brány zámku se otevíraly už v jedenáct hodin dopoledne, ještě ve tři hodiny ale postává u dvou pokladen velká fronta. Pořadatelé od začátku doufají, že za zábavou přijde více lidí než loni. „Věříme, že se vše podaří. Zatím je všechno dobré, i počasí nám přeje, snad to nezakřikneme," komentuje Alexandra Drobná za organizátory. Věří, že lidé ocení nejen výběr kapel, ale i místo kde se festival koná. Zámecký park má totiž nepopsatelnou atmosféru.

Na dekách, židlích nebo u stánků si ji v parku užívají tisíce lidí. Každý přijel za někým jiným. Někdo jen za svým oblíbeným zpěvákem, jiní si užít den s celou rodinou. Program je pestrý. „Přijeli jsme s partou kamarádů z Brna. Chceme vidět Traktor a Katarínu Knechtovou, protože ji moc neznáme," povídá například Marika Klusalová. „Letos jsme tady poprvé, ale už jsme říkali, že určitě pojedeme i příští rok," dodává žena a utíká k pódiu, aby si poslechla svoji oblíbenou skupinu.

V zámeckém parku je přibližně sedm tisíc lidí. Počasí přeje, a některým je dokonce takové teplo, že využívají fontánu v parku, aby se ochladili. „Potřeboval jsem se ochladit, jinak bych to tady nevydržel, vzhledem k tomu, kolik jsem už vypil piv," říká se smíchem Petr Vykoukal, který na sebe strhává velkou pozornost. Zatím je totiž jediný, kdo se odvážil zaplavat si v ní. „Naberu novou energii, a můžu to tady pořádně rozjet. Těším se na Tublatanku, protože ji miluji už dvacet let. Jezdím na ně pokaždé, když jsou někde u nás," uzavírá své vyprávění.

S druhým soutěžním ohňostrojem festivalu Ignis Brunensis se na brněnské přehradě představilo Rumunsko.
Předposlední soutěžní ohňostroj ovládli Rumuni. Oslavili dvě výročí najednou

Po Traktorech nastupuje na pódium Katarína Knechtová. Na úvod chválí, že se lidé sešli v tak hojném počtu. „Jsem ráda, když vidím, kolik vás zde je. Doufám, že si to tady ve Slavkově společně užijeme," vítá všechny zpěvačka.

Lidé se na akci sjížděli ze všech krajů. „Pocházíme od Kroměříže a lákalo nás místní prostředí i hudební hvězdy, protože je zde hned několik našich oblíbených. A skvělá atmosféra," říká Tomáš Štěpánek.

Podle něj jde poznat, že si organizátoři dávají na programu záležet. „Myslí nejen na hudební posluchače, ale i na další vyžití i pro děti, a to se nám líbí. Jsme tu po druhé a opět jsme nadšení. Je zde tak o polovinu více lidí než loni. Každý rok dělají krok vpřed, a my určitě přijdeme i příští rok," dodává Štěpánek.

Festival je v plném proudu. Na návštěvníky čeká ještě několik vystupujících. Program končí hodinu po půlnoci, kdy třetí ročník uzavírá vrchol večera: slovenská kapela No Name. 

Charitativní štafeta You Dream We Run se v Blansku běžela na atletickém stadionu už pošesté. Pomohla splnit sny šestnácti postiženým. Devíti dětem a sedmi dospělým.
Kůň či rotoped. Tisíce běžců splnily na blanenském stadionu sny postiženým