„Je konec roku, proto se nejprve připravíme na inventarizaci majetku. Nejvíc se ale zaměříme na výhled rozpočtu pro příští rok,“ řekl starosta Alois Kadlec.
Nejvíc má městys v úmyslu investovat do opravy střechy objektu zvaného Starý dvůr. Jde o staré chlévy přiléhající k budově zámku, v němž se nachází domov důchodců. „Původně jsme v nich chtěli vybudovat byty, ale nedovolil nám to památkový úřad. Musíme s památkáři dál jednat a uvidíme, k čemu by šlo objekt využít. Střechu ale spravit musíme za každou cenu, protože do ní zatéká. O památky se totiž musíme podle zákona postarat,“ uvedl starosta.

Radní hodlají opravit i pomník padlých v obou světových válkách. Další peníze spolkne běžná údržba. Zastupitelé také budou projednávat další osud domu číslo třiatřicet ve Starých Hvězdlicích. „Chceme z něho v blízké budoucnosti vybudovat jakousi víceúčelovou budovu s názvem Dům pro budoucnost. Mělo by jít o společenskou místnost, ve které by se mohli scházet starousedlíci. Záleží ale na tom, zda se nám podaří získat dotace. Zatím nevíme, do kterého titulu ho můžeme zařadit,“ doplnil Kadlec.