Okolí hypermarketu nabízí stovky příležitostí zlodějům: vloupání do aut, krádeže peněz při výběru u bankomatu, ukradené zboží, odcizené kabelky a nákupy z vozíků. Na parkovišti zase městská policie řeší řadu dopravních přestupků.

Kamera napojená na městský kamerový systém zde určitě bude mít svůj význam. „Kvůli velké koncentraci lidí a množství trestné činnosti zde bude kamera vhodná. Necháme ji umístit na totem hypermarketu. Čekáme jen na souhlas majitele,“ uvedl před měsícem velitel městské policie Petr Sedláček.

Společnost Ahold, která vlastní řetězec marketů Hypernova, s kamerou souhlasila už koncem května. Muselo se však čekat na vyjádření vlastníka budovy, společnosti Czech Property. Ta podepsala smlouvu už dvanáctého července.

„Realizace je už čistě v kompetenci městské policie,” uvedl správce Hypernovy Tomáš Wildt.

V současné době město na zavedení kamery usilovně pracuje. „Právě řešíme smlouvu se společností Spectrum na montáž kamery. Řešíme její přemístění z komína v Dědicích, který se bude bourat, na budovu Hypernovy. Vidím to tak na polovinu září,“ řekl vedoucí kanceláře starosty a tajemníka vyškovské radnice Stanislav Kolařík.

Přestože město nebude muset kupovat novou kameru, její přemístění vyjde také na pěkné peníze. „Cena za demontáž a montáž je asi sto dvacet tisíc korun,“ dodal Kolařík. Společnost Ahold se podílí částkou padesát tisíc korun.