Původní informační centrum tak bude uzavřené až do konce příštího roku. „Napoleonská expozice by se měla lidem otevřít začátkem sezony 2013,“ slíbil starosta Slavkova Ivan Charvát.

Stavební úpravy předzámčí vyjdou městskou kasu na osmapadesát milionů korun, z toho ovšem osmačtyřicet milionů pokryje přislíbená dotace. „Momentálně je tedy informační centrum umístěné v pokladně zámku. Po dokončení stavebních úprav se vrátí zpět na původní místo,“ objasnil situaci kolem rekonstrukce a přesunu informačního centra Charvát.

Jak naznačuje celkový rozpočet rekonstrukce, jedná se o akci velkého rozsahu. „Budeme opravovat konírny, vozárny a vnitřní prostory předzámčí, včetně podlah. Budeme měnit okna a samozřejmě spravovat střechu,“ popsal stavební úpravy starosta.

Rekonstrukce je rozdělená na dvě části. „První částí jsou přímo stavební úpravy, druhou část představuje napoleonská expozice, kvůli které se vlastně část zámku přestavuje,“ navázal na starostu ředitel slavkovského zámku Aleš Šilhánek.

První část rekonstrukce už je v plném proudu. „Už začaly hrubé stavební práce jako třeba bourání příček, zahájili jsme také opravu střechy, u níž je mimo jiné potřeba vyměnit shnilé trámy,“ vylíčil ředitel.

Zatímco stavební úpravy už začaly, cílená napoleonská expozice se teprve chystá. „Slavkovská radnice už projekt odsouhlasila a nyní připravujeme výběrové řízení na firmu, která se o celou expozici postará,“ řekl Šilhánek.

Přes momentální situaci ztíženou stavebními pracemi pořádá zámek nadále zajímavé akce. Tento týden odstartuje výstavy paličkované krajky, o víkendu zase vystaví děrované kraslice a velikonoční dekorace.

Navíc se slavkovský zámek připojuje i k Mezinárodnímu dni památek, který se slaví v pondělí 18. dubna. „I když jde jinak o zavírací den, toto pondělí bude otevřeno od devíti hodin ráno do čtyři hodin odpoledne,“ řekl Šilhánek.

Také o velikonočních svátcích bude zámek návštěvníkům k dispozici. „Otevřeno tak budeme mít až do konce dubna denně,“ dodal ředitel.