Obsáhla celý interiér budovy. „Když jsme začali opravovat podlahu, zjistili jsme, že do stěn se dostává vlhkost. Rozhodli jsme se tedy, že se pustíme i do nich, už vzhledem k tomu, že místo pořádné omítky byly stěny jen nahozené vápnem, někdy z roku 1934," připomněl jednatel sdružení Václav Ondráček.

Následovala kompletní výměna rozvodů všech sítí a potom výměna dveří a oken. Práce trvaly zhruba rok, a to s přestávkami podle toho, jak měli pracovníci zrovna čas. „Zajistili je brigádníci a pak jedna holubická firma, jejíž majitel na opravu přispěl sto tisíci korunami. Zbytek nákladů, které celkově dosáhly na milion dvě stě tisíc korun, se nám podařilo zaplatit z příspěvků a darů. Velkou měrou se podílela také obec a Jihomoravský kraj," ocenil Ondráček.

Vnitřek budovy je tedy jako nový, brzy se ale dočká i exteriér. „Do konce roku je ještě v plánu nová fasáda," zmínil starosta Holubic Stanislav Přibyl.

Ta by měla podle předsedy občanského sdružení přijít na čtvrt milionu korun.

Opravené prostory ovšem zatím nikdo neobývá, což by sdružení chtělo změnit. „Náš filiální kostel spadá pod farnost Pozořic a nikdy u nás nepůsobil kněz v aktivní službě, vždy pouze starší kněz ve výslužbě. Poslední u nás byl asi dvacet let, ale kvůli zdravotnímu stavu v roce 2011 odešel. Rádi bychom tady uvítali dalšího, a i proto jsme se pustili do opravy fary," uzavřel Ondráček.