A pozadu se nedrží ani v Bučovicích. I tam plánují pokračovat v rozdělané práci. Tedy v demolici v areálu bývalých UP závodů. „Za zbylých osmadvacet milionů z celkového úvěru pětapadesát milionů plánujeme srovnat se zemí všechny stavby v areálu s výjimkou Druckerovy vily. Následně vytvoříme projekt pro budoucí zástavbu, lokalitu zasíťujeme a parcely nabídneme k bydlení,“ připomněla plány mluvčí města Martina Hašková.

Jak doplnila, investic mají v Bučovicích připravených mnohem víc. Například dokončení rekonstrukce chodníků na hřbitově za dva a půl milionů korun nebo opravu výtahu na poliklinice za stejnou částku. „Investovat budeme také do oprav cest, na ty je v rozpočtu vyhrazená částka čtrnáct milionů korun,“ doplnila Hašková.

Ve Vyškově zatím plánují nejvíc utratit za opravu venkovního bazénu v aquaparku. Vyjít má zhruba na třicet milionů. Miliony budou směřovat i do oprav hřišť. „Naplánovaná je také výstavba nového skateparku u zimního stadionu i pokračování stavby moderního zázemí dětského dopravního hřiště,“ přiblížil mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí. Na tyto práce město v rozpočtu vyčlenilo sedm a půl milionu.

Vedení radnice rovněž nezapomíná na své mateřské a základní školy. „Základní škola Morávkova chce zrekonstruovat víceúčelové hřiště, Purkyňova pak pískové. Základní školu Nádražní čeká úvodní etapa výměny oken. Jen tyto tři akce jsou rozpočtované na bezmála devět milionů korun,“ vyčíslila místostarostka Karin Šulcová.

Vizualizace nově plánované podoby brněnského autobusového nádraží Zvonařka.
Stavby roku 2019 v Brně? Přestavba nádraží Zvonařka i nový wellness za Lužánkami

Jedinou velkou investicí ve Slavkově u Brna bude v příštím roce vybudování cesty od budoucí stanice pro profesionální hasiče k silnici. Vyjde na sedm milionů korun. „V roce 2019 budeme spíš rozdělávat projekty, do kterých bude potřeba v dalších letech investovat. Například do výstavby nové mateřské školy. Největší investicí nicméně zůstává dokončení oprav valů a barokní zdi,“ uvedla mluvčí radnice Veronika Slámová.

Součástí projektu je také oprava čínského altánu a vybudování výtahu do zámecké prohlídkové trasy. „Projekt je oficiálně rozložený do tří let a je z devadesáti procent hrazen z Integrovaného regionálního operačního programu a státního rozpočtu,“ dodala Slámová.

To v Ivanovicích na Hané budou nejvíc investovat do sportovní haly, kterou dokončili letos. „Musíme ji zateplit a vybudovat sociální zázemí. Máme připravený projekt, který počítá se cenou mezi dvanácti až čtrnácti miliony korun," informoval starosta Vlastislav Drobílek.

Ilustrační foto.
Mříž na kapli je opravená