Konat se bude v šatně pro účinkující v místním kulturním domě od pondělí do středy. „Broumovská Diakonie, která nás oslovila, vytvořila seznam darů, které jsou v současné době potřeba. Kromě jiného jde například o přikrývky, polštáře, drobnou domácí elektroniku, ale také nepoškozenou obuv, spodní prádlo nebo ponožky. Výčet věcí se postupně aktualizuje a prosíme, aby nám lidé nenosili nic jiného, než je na seznamu. Ten najdou na webu Ivanovic," uvedla pracovnice ivanovického městského úřadu Gabriela Hladká.

Podle starosty města Jozefa Heretíka je také možné, že radnice vyzve obyvatele, aby pomohli přímo v postižených obcích. „Pokud bude z strany lidí zájem, budeme ochotní vypravit třeba mikrobus," zmínil Heretík s tím, že rada na středečním zasedání rozhodla, že i město pošle dary některé ze zaplavených obcí.

Na pomoc poputuje také výtěžek ze vstupného z festivalů, které se budou o víkendu konat v Křenovicích. „Půjde o sobotní Křenovický Rakovec a nedělní Pod Křenovskó májó a získané peníze budou zaslané na povodňové konto obce Křešice, která byla zasažena rozvodněnou řekou Labe," přiblížil křenovický starosta Jaromír Konečný.