Na řadě míst opraví a dokončí silnice. V ulici Osvobození bude zámková dlažba. Počítá se s opravou osvětlení.

„Nyní jsme také vysadili na náměstí vzrostlý smrk. Stromy osadíme také řadu ulic,“ uvedl ivanovický místostarosta Vojtěch Baláš.

Prioritou města je podle něj podpora volnočasových aktivit. Podle místostarosty budou mít nový park třeba matky a jejich ratolesti. „Děti tam najdou prostor na hraní. Dále chceme vytvořit místo, kde by se zájemci mohli věnovat skateboardu. Máme k tomu připraveno dvě stě tisíc korun,“ řekl Baláš.

Zatím není ale vůbec jisté, zda se podaří dráhu vybudovat. Lidé, kteří mají zájem v Ivanovicích stavět, budou mít v dohledné době možnost, koupit si parcelu.

„V současnosti vykupujeme nějaké pozemky. Chceme je nejdříve uklidit a připravit pro prodej,“ doplnil místostarosta. Kolik jich bude, se zatím neví. Radnice se chce ještě poradit s architektem.

Lidé jsou s plány města spokojeni. Přesto je podle nich stále co zlepšovat. „ Moc mi tady toho nechybí. Snad jen hřiště. Pro malé děti tu není prostor na hraní,“ řekla Gabriela Holešová.

Na další potíž upozornila obyvatelka Antonie Vydrová. „Trochu mi vadí psí výkaly. Není příjemné mít je před vchodovými dveřmi,“ říká Antonie Vydrová. Řešení vidí v lepší osvětě a důsledné kontrole majitelů psů. „Pokud lidé nebudou exkrementy uklízet, měli by dostávat pokuty,“ doplnila.